Sylwester w Izraelu

Dodane przez: Omsia
Kiedy:
2018-12-30, 15:45 - 2019-01-03, 23:45
Gdzie: Poznań (wielkopolskie)

Dla kogo: dla wszystkich

Wiek: 28 - 48


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Wolne miejsca: 1/12 Koszt: 475,00 PLN

Opis wydarzenia

Shalom Israel!

30.12.2018-3.01.2019

Hej! Wraz z kilkoma koleżankami zamierzam spędzić Sylwka w Tel Awiwie, jest kilka miejsc wolnych. Komu pasuje, zapraszam do kontaktu ludzi w podobnym wieku.

Mawiają Hajfa pracuje, Jerozolima się modli, a Tel Awiw bawi i coś w tym jest!

Ktoś mógłby spytać: dlaczego tam? A ja odpowiem pytaniem: Dlaczego nie?

Dlaczego nie spędzić Sylwestra w Izraelu? Daleko od domu, daleko od mrozu, w przyjemnej nadmorskiej atmosferze w temp. ok 20 stopni. Jeżeli wydaje Ci się to dziwnym pomysłem, skorzystaj z krzyżyka w prawym górnym rogu strony, a jeśli jest to dla Ciebie ciekawy pomysł – zapraszam!

Izrael jest jednym z najmłodszych państw świata, jednocześnie znanym jako Ziemia Obiecana i kolebka najpotężniejszych religii świata. Kraina niezwykle ciekawa i zróżnicowana, z jednej strony tryskająca nowoczesnością, z drugiej sięgająca historią czasów biblijnych ze starotestamentowymi obyczajami i tradycjami. Izrael zamieszkany jest przez Żydów, Arabów, Beduinów, a także szeroką gamę imigrantów – od Nigerii po Chiny i Tajlandię. Od wilgotnej i górzystej północy, porośniętej dużymi kompleksami leśnymi, po pustynny krajobraz południa, gdzie po najsilniejszych opadach deszczu pustynia rozkwita mleczami, a koryta wyschniętych rzek porastają palmy daktylowe… Od tętniącego życiem Tel Awiwu, przez konserwatywną Jerozolimę, po niezwykłe plaże nad Morzem Martwym – w czasie naszej wyprawy każdy znajdzie miejsce, które go zachwyci!

3 podstawowe powody dlaczego warto:

  1. Będzie ciepło - pomyśl jakie to miłe wyskoczyć sobie w środku zimy, tam gdzie temperatura oscyluje wokół 20 stopni Celsjusza
  2. W Izraelu obowiązuje kalendarz żydowski, według którego nowy rok rozpoczyna się na jesieni (święto Rosz haSzana, mające zwykle miejsce we wrześniu). I choć większość izraelskiego społeczeństwa żyje bardzo podobnie do Europejczyków i stosuje taką samą numerację lat, jak kraje zachodnie, to pierwszy stycznia nie jest tu dniem świątecznym, można zatem korzystać do woli ze wszystkich codziennych udogodnień
  3. Na luzie – Izrael to miejsce, gdzie mieszkańcy czują się swobodnie jeśli chodzi o styl ubierania się, odpada więc szykowanie na bal pięknej kiecy/gajerka, możesz wystąpić w klapkach i T-shircie i nikt Ci nic nie powie

Aby zmniejszyć koszty imprezy, korzystać będziemy z publicznych środków komunikacji oraz noclegów w kilkuosobowych salach w hostelu. Jednocześnie zapewni to niebywałą możliwość zetknięcia się z mieszkańcami tego kraju

oraz pełnego poznania jego walorów i atrakcji.

Tel Awiw – okrzyknięty najbardziej europejskim miastem Bliskiego Wschodu, nowoczesne, tętniące życiem od rana do późnego wieczora! To właśnie tutaj przywitamy Nowy Rok 2019! Pomimo, że w Izraelu, gdzie obowiązuje kalendarz hebrajski, i oficjalnie Sylwester nie jest obchodzony i jest jest to noc jak każda inna, to coraz więcej ludzi spędza go hucznie – w klubach lub na plaży. Na własne oczy przekonamy się jak tworzy się nowa tradycja.

Morze Martwe:

– słone jezioro bezodpływowe położone w tektonicznym Rowie Jordanu, na pograniczu Izraela i Jordanii

– lustro wody znajduje się w najniższym punkcie Ziemi – 422 m p.p.m. (i ciągle się obniża!)

– poziom wody w Morzu Martwym spada (obecnie blisko 1 metra rocznie, przez ostatnie 40 lat powierzchnia morza zmniejszyła się o 30%)

– bardzo duże zasolenie (średnio 26%) sprawia, że na powierzchni z łatwością unoszą się ludzie nieumiejący pływać

– słynie również z leczniczego działanie wód, osadów błotnych i gorących źródeł siarkowych wzdłuż wybrzeża

Jerozolima - największe miasto Izraela, z długowiekową historią, na styku Izraela z Arabią, gdzie przenikają się kultury Zachodu i Wschodu. Jerozolima znana jest przede wszystkim ze względu na swoje religijne znaczenie – stanowi centralny punkt dla judaizmu, chrześcijaństwa oraz ważny punkt dla islamu oraz kilku mniejszych grup religijnych. To tutaj miał zostać ukrzyżowany i pochowany Jezus Chrystus, zaś kilka wieków później Mahomet miał dostąpić wniebowstąpienia.

Hajfa- miasto położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego, nad Zatoką Hajfy, na zboczach góry Karmel (546 m n.p.m.). W najniższej nadmorskiej części znajduje się centrum handlowe z portem. Środkowa część miasta jest położona na stokach góry Karmel i składa się ze starszych dzielnic mieszkaniowych. Natomiast najwyższą część stanowią współczesne dzielnice mieszkaniowe, które wybudowano na górze Karmel. Rozciąga się stąd widok na całą Zachodnią Galileę, aż po granicę z Libanem. Hajfa jest położona w odległości 90 km na północ od miasta Tel Awiw. Posiada dużą liczbę nadmorskich plaż. Dużą tutejszą atrakcją jest największy park narodowy Izraela. Znajduje się on na obrzeżach miasta, na stokach góry Karmel.

Proponowane loty:

Poznań – Tel Awiw ;30.12.2018 godz. 15.45-20.40

Tel Awiw- Poznań; 3.01.2019 godz. 21.30-00.40 Cena ok. 750 PLN w tej chwili, im prędzej tym taniej zazwyczaj.

Gdańsk – Tel Awiw 30.12.2018 godz. 5.05; 162 PLN! W jedną stronę.

Jak ktoś chce i może lecieć z innego miejsca kraju/Europy to też może.

Liczba miejsc ograniczona: 12 - Uwaga! W tej chwili tylko miejsca męskie!!!

Zapraszam osoby lubiące tego typu wyjazdy, spanie w hostelu, brak all inclusive, radzące sobie w podróży, samodzielne, wesołe, towarzyskie, ogarnięte. A to dlatego, że ja już tam będę na Was czekać. Musisz umieć sobie kupić bilet i wsiąść do samolotu. Resztę ogarniemy na miejscu. Zastrzegam sobie prawo do wyboru uczestników dla dobra grupy. :)

Zanim kupisz bilet, napisz lub zadzwoń do mnie! Inaczej nie gwarantuję miejsca noclegowego.

Tel. 502 601 656 - Omsia

Program na luzie

30.12 (niedziela)

Wylot w godzinach popołudniowych z Poznania do Tel-Awiwu. Spotkanie i zakwaterowanie w hostelu.

Tel Awiw by night - wieczorny spacer po okolicy

31.12 (poniedziałek) Sylwester

9.00 Śniadanie w hostelu

11.00 Wolny wybieg - Tel Awiw za dnia

17.00-19.00 Wspólne przygotowanie Menu Sylwestrowego

20.00 Sylwester! Na dachu hostelu, lub na plaży – do ustalenia na miejscu!

1.01 (wtorek)

10.00 Pierwsze śniadanie w 2019 roku

Relax

Dla chętnych o ile siły pozwolą - wycieczka do Hajfy

2.01 (środa)

9.00 Śniadanie

Wycieczka turystyczno - krajoznawcza – Jerozolima i Morze Martwe

Powrót do hostelu wieczorem

3.01 (czwartek)

9.00 – 11.00 Śniadanie, pakowanie, wykwaterowanie

Tel Awiw na bis – zwiedzanie, pamiątki, itp.

19.00 Przejazd na lotnisko

Powrót do Polski

Cena: 475 PLN

Cała kwota płatna do 15 września na konto podane po zapisaniu się do wydarzenia i akceptacji uczestnictwa przez Organizatora.

W cenie:

  • 4 noclegi ze śniadaniem w klimatycznym hostelu w Centrum miasta blisko atrakcji
  • do dyspozycji kuchnia, taras, sala bilardowa
  • organizacja i stała obecność opiekuna grupy – patrz: wyjazd z Omsią

Pytania:

  • pisz/dzwoń do mnie: Omsia 502 601 656

Dodatkowo płatne:

  • wyżywienie poza śniadaniem (menu Sylwestrowe – zrzutka na produkty-wspólne przygotowanie)
  • przylot i transport na miejscu
  • podatek turystyczny 25 PLN (płatny na miejscu)

Serdecznie zapraszam wesołych i ogarniętych ludzi!

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij