"Noc Helvera" w Konsulacie Kultury

Dodane przez: Marthee
Kiedy:
2019-05-16, 19:00 - 2019-05-16, 21:00
Gdzie: Gdynia (pomorskie)

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Wolne miejsca: 6/10

Opis wydarzenia

Cześć,


Mam zarezerwowane 10 biletów na spektakl "Noc Helvera" w dniu 16.05.2019 r. na 19:00 w Konsulacie Kultury (Gdyńskie Centrum Kultury) ul. Jana z Kolna 25 w Gdyni.


Bilety po 40 złoty. O obecności decyduje kolejność wpład. Pieniądze należy przelać do 08.05.2019 r.

Nr. konta: 86 1160 2202 0000 0002 2336 0186 Marta Borowska "w Tytule przelewu proszę o wpisanie teatr i nicku ze strefy".

Opis:

Za oknem demonstracje i pogromy, a w skromnej kuchni emocjonalny dramat pomiędzy kobietą i mężczyzną. Oboje pragną miłości, bliskości i zrozumienia.

Sztuka rozgrywa się podczas jednego wieczoru, nocy. Do domu wraca Helver. Zafascynowany militariami i wojskowym sznytem. Tego wieczoru wziął udział w demonstracji, za którą stoją potężne siły. Polityczne? Militarne? Tego nie wiemy, ale młodzieńcza fascynacja i gorączka wkradają się w rodzinne ognisko. Przerażona Karla próbuje odwrócić jego uwagę od ulicznych zamieszek. Helver nie chce jednak rozmawiać, nie chce jeść. Zaczyna musztrę. Ich relacje, pełne bólu i okrucieństwa, dla obu stron stają się źródłem cierpienia.

„Noc Helvera” Ingmara Villqista stanowi znakomite odbicie współczesnych zjawisk i lęków. To niezwykle trafne spojrzenie na człowieka, który wpada w sidła presji społecznej, a przy tym uniwersalne i pełne metafor odniesieniem do zła, które… napędza kolejne zło.

– To bardzo głęboko psychologiczna sztuka. Bardzo chciałbym, żeby pełniła rolę teatralnego ostrzeżenia. Głównym bohaterem jest zło. Nie pozwalajmy wpełzać złu do naszych mieszkań nieszczelnie domkniętym oknem i uchylonymi drzwiami. Czasami nie zauważamy, kiedy ono nas omota, opanowuje i paraliżuje. Zawsze mamy szansę, żeby się mu przeciwstawić – podkreśla Grzegorz Chrapkiewicz

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij