Kirszenbaum , Hey Hato

Dodane przez: avocado
Kiedy:
2019-01-24, 20:00 - 2019-01-24, 22:00
Gdzie: Warszawa (mazowieckie)

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Opis wydarzenia

Koncert Kirszenbaum & Hey Hato w Chmurach w Warszawie

Kirszenbaum , Hey Hato


24.01.2019 20:00

Warszawa (Mazowieckie) - Klubokawiarnia Chmury, ul. 11 listopada 22


Koncert projektów Kirszenbaum & Hey Hato
Chmury
ul. 11 Listopada 22, Warszawa
24.01.19 (czwartek), godz. 20:00
Bilety: 15 PLN (do nabycia przed koncertem)

KIRSZENBAUM jest jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: "To chyba jazz". Nic bardziej mylnego.


Wprawne ucho wychwyci wpływy takich artystów jak Fink, Andrew Bird, Warren Ellis, późny Tom Waits czy wczesny Nick Cave, wprawne oko dostrzeże zabawę mniej lub bardziej klasycznymi pozycjami kina niemego, wczesnego kina SF i innych, a wprawny czytelnik dopatrzy się intertekstualnej żonglerki nawiązaniami literackimi w warstwie tekstualnej, od Alberta Camus i Franza Kafki, przez Tove Jansson i Gombrowicza, po samego Terry’ego Pratchetta.


HEY HATO - człowiek z lasu wyprowadził się do wielkomiejskiej dżungli by pisać piosenki o wszystkich rzeczach, które trawią jego wnętrze. To jest dzika i prymitywna muzyka pop. To są dobre teksty i emocjonalne gitarowe solówki. Utwory z chwytliwymi refrenami i przekornym charakterem.

Inspiracje - Mark Knopfler, Adebisi Shank i pierwsza płyta Avril Lavigne.

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij