Ferie z dzieckiem – morze i LEGOLAND

Dodane przez: Ojciec Dyrektor
Kiedy:
2019-07-13, 08:00 - 2019-07-20, 08:00
Gdzie: Berlin (Niemcy)

Dla kogo: dla wszystkich

Wiek: 7 - 99


Zaloguj się i poznaj uczestników wydarzenia Wolne miejsca: 1/18 Koszt: 400,00 PLN

Opis wydarzenia

Zapraszam singli z dzieckiem na wakacyjny wyjazd, który każdy będzie długo wspominałCool.

Skąd to wiem? Bo jedziemy do największego na świecie LEGOLANDUyes (pokażcie mi dziecko, które nie kocha LEGO;)).
W Legolandzie spędzimy całe dwa dni. Ale to tak naprawdę wisienka na torcie, bo pozostała część trasy zapowiada się może nawet jeszcze bardziej ciekawie - szczególnie dla dzieci! Zapraszam do poczytania programu.

TERMIN: 13.07 (sobota) – 20.07 (sobota)

PROGRAM w skrócie:
Jedziemy do Danii dwoma 9-cio osobowymi busami. Trasa jest dość długa dla dzieci (ponad 800 km), ale po drodze czeka nas mnóstwo ciekawych miejsc.

Dwa dni spędzimy w Berlinie. Odwiedzimy między innymi takie miejsca jak Muzeum Gier Komputerowych czy Muzeum Techniki. Naturalnie przejdziemy się wzdłuż Muru Berlińskiego a pod wieczór wejdziemy na kopułę Reichstagu, aby pooglądać Berlin z góry.

Jeżeli jednak ktoś chce pójść do Ogrodu Zoologicznego, włóczyć się po ulicach, odpocząć w restauracyjce, czy przejechać się z dzieckiem tramwajem wodnym – proszę bardzo. Pełna dowolność. Każdy dostanie mapkę i nawzajem będziemy ustalać kto co chce ze swoją pociechą robić.

Z Berlina pojedziemy do Hamburga zobaczyć największą na świecie makietę kolejową. Naprawdę warto, nawet, jeśli ktoś nie jest maniakiem miniatur!

Następnie ruszamy na trzydniowy wypoczynek… nad Morzem Północnym. Morze Północne jest cieplejsze niż Bałtyk, jego temperatura dochodzi nawet do 23-24 stopni Celcjusza. Dokładniej mowiąć odpoczywać będziemy na wyspie Sylt, zwanej "Królową Morza Północnego" (przepięknie białe plaże, najdroższe nieruchomości w całych Niemczech!). Te dni spędzimy pod namiotami! Dzieciaki będą miały na pewno wspomnienia na długo. Camping jest bardzo higieniczny i doskonale wyposażony.

Zbliżamy się do oczekiwanego przez wszystkich momentu… A jest to oczywiście LEGOLAND w Billund. Warto tutaj spędzić dwa dni. Nie jest tanio, ale za to atrakcji na pewno nie zabraknie. Moim zdaniem przynajmniej raz w życiu trzeba być w LEGOLANDZIE i zaszaleć bez umiaru!

leogoland_2

STYL/charakter wyjazdu/dla kogo to jest:

 • Wyjazd dla singli z dziećmi w wieku ok. 7-12 lat. Oczywiście odstępstwa nie robią problemu pod warunkiem, że rodzic akteptuje, że większość dzieci będzie w tym przedziale.
 • Trudno to ująć w jednoznaczne słowa, ale jest to wyjazd dla osób, które wiedzą co to harcerstwo i nie będą "reklamować" wyjazdu gdy nad morzem (namioty) spadnie deszcz a do owisianki wiatr wdmuchie piach:).
 • Standard noclegów to hostele lub domki - zadbane, z dobrymi opiniami w Internecie. Pokoje wieloosobowe, oczywiście na wyłączność dla naszej grupy.
 • Na wyspie Sylt śpimy w namiotach. Organizuję wygodne, duże, rodzinne namioty 4-osobowe z dwoma osobnymi sypialniami (po 2 osoby). Śpiwory, karimaty, ręczniki - w zakresie własnym.
 • Część jedzenia zabierzemy z Polski. Przekąski po drodze a także na kampingu robimy sobie sami. Będę miał ze sobą – 2x kuchenka gazowa, kawiarka itp.;). W obiektach w których śpimy są ogólnodostępne kuchnie.
 • Wyjazd ma charakter prywatny to znaczy, że ja jako organizator jadę ze swoim synem i też mam wakacje. Dołożę starań, żeby wszystko było przygotowane na medal, ale nie pełnię roli opiekunka grupy przez 24 h.
 • Ubezpieczenie i odpowiedzialność w szczególności za dzieci każdy ponosi we własnym zakresie.
 • Każdy z uczestników powinien być w miarę samodzielny i służyć pomocą innym.
 • Podobnie jak na poprzednich wyjazdach z dziećmi, będę oczekiwał od innych dorosłych, że w trakcie wyjazdu każdy zajmie się także innymi dziećmi.
 • Zapraszam wyłącznie osoby pozytywne i wesołe, które wiedzą, że będą to ZAJEFAJNE WAKACJE, pełne dobrego humoru i niezapomnianych przygód:).

legoland2018_7

PROGRAM (orientacyjny, może jeszcze ulec zmianom):

13.07 (sobota): wyjazd z Poznania, ok. 12.00 w Berlinie.

Pierwszego dnia proponuję przejść się po centrum, aby złapać topografię miasta. Jeśli ktoś ma własne pomysły to po prostu je realizuje. Przejdziemy się na Potsdamer Platz i pod Bramę Brandenburską. Zobaczycie murale na zachowanych fragmentach Muru Berlińskiego. Proponuję też zaliczyć Mauer Park – niezwykle klimatyczne miejsce, gdzie zawsze dużo się dzieje (mnóstwo kapel, pokazów) i tanio można zjeść smakołyki z całego świata. Natomiast na wieczór załatwię wejściówki i ok. 20.00 zapraszam na kopułę Reichstagu, aby pooglądać Berlin z góry!

leogoland_3

legoland single z dziećmi

14.07 (niedziela): Berlin, część dalsza, cały dzień do naszej dyspozycji. Opcja dalszego zwiedzania miasta (ja z moim synem nastawiam się na jeżdżenie wszystkim od tramwajów wodnych, przez S-Bahn i U-Bahn, zwiedzanie Hauptbahnhof). Warto zaliczyć jedną z atrakcji dla dzieciaków - ciekawe są Muzeum Gier Komputerowych i Muzeum Techniki. Inny jeszcze pomysł to wyjazd do Poczdamu – Filmspark Babelsberg (Park tematyczny tuż pod Berlinem, utworzony w historycznym dla kina miejscu. Poznajcie wszystkie sekrety mistrzów filmowej iluzji i zobaczycie niesamowite pokazy).

legoland2018_7

15.07 (poniedziałek): przejazd na Sylt. Zanim tam dojedziemy, zatrzymujemy się w Hamburgu. Tutaj do obejrzenia jest największa na świecie makieta kolejowa (ponad 15 km torów kolejowych, około 1000 pociągów z 10000 wagonów, ponad 4000 budynków i mostów oraz blisko 10000 samochodów). Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych rodzinnych atrakcji Hamburga i całych północnych Niemiec.

https://video.hamburg-tourism.de/miwula-2011-film-hvv-sd.mp4

Po południu zmierzamy na trzydniowy wypoczynek nad Morzem Północym. Mam zamówione miejsca na campingu Hoernum. To miejsce wyjątkowo sprzyja kąpielom, spacerom i zabawie. Śniadanie robione na plaży na pewno zostanie nam w pamięci:)!

Jeszcze jedna ciekawostka: nie ma dróg samochodowych na Sylt. Samochód na wyspę wwożony jest pociągiem, specjalną usypaną groblą kolejową, co stanowi atrakcję samą w sobie:). W trakcie przejazdu pozostaje się w samochodzie i człowiek ma wrażenie, jakby płynął autem po morzu:)!

legoland single z dziećmilegoland single z dziećmi

16.07 (wtorek): wypoczynek nad Morzem Północnym

17.07 (środa): wypoczynek nad Morzem Północnym

18.07 (czwartek): poranny przejazd do Billund (Dania). Całodzienna zabawa w LEGOLANDZIE. Park został otwarty w 1968 i jest on największym parkiem Legoland na świecie. LEGOLAND to zarówno ponad 50 kolejek, karuzeli i innych niesamowitych atrakcji w 8 krainach tematycznych, jak i świat zbudowany z 58 milionów klocków LEGO z replikami atrakcji turystycznych z całego świata. Więcej informacji o atrakcjach TUTAJ. Nocleg w okolicach Billund.

19.07 (piątek): całodzienna zabawa w Legolandzie, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji tego wyjątkowego miejsca.

Wieczorem wyruszymy w kierunku Polski. Nocny przejazd (ok. 9 h) i poranny dojazd do Poznania

legoland2018_7legoland2018_7legoland2018_7

Koszt wyjazdu (8 dni) na osobę:

 • 400 PLN + 180 Euro + 200 DK

Jak wpłacić/zapisać się:

 • wypełnij formularz poniżej
 • zwrotnie otrzymasz dane do przelewu 400 PLN/os., który jest gwarancją udziału
 • pozostała część tj. 180 Euro + 200 DK płatna w gótówce przed rozpoczęciem wyjazdu

Co organizuję i zapewniam:

 • przejazd busem 9-os. Opel Vivaro Extra Long,
 • paliwo na całą trasę, parkingi, winiety, autostrady,
 • przewóz samochodu pociągiem DB na wyspę Sylt,
 • 6 noclegów (2 noclegi w hostelu w Berlinie w hostelu, 1 nocleg w Danii, w pobliżu Billund, 3 noclegi na Campingplatz Hoernum - wyspa Sylt),
 • duże namioty 4-os. z dwoma osobnymi sypialniami (można wziąć własny namiot, cena nie ulega zmianie),
 • przygotowanie programu, rezerwacje wstępu do Reichstagu, Wunderland Hamburg, Legoland Billund i innych obiektów tak, abyśmy nie musieli stać w kolejkach,
 • koszt telefonów, przewalutowania, prowizji,
 • butle z gazem + 2 kuchenki turystyczne i 2 kawiarki. Kubki, ewentualny inny sprzęt w zakresie własnym
 • będę także koordynował zakup tanich grupowych biletów, polował na "okazje", itp.:)

We własnym zakresie: wyżywienie (częściowo będziemy mieli własne, ustalimy listę z uczestnikami), bilety wstępu (w Berlinie korzystnie wychodzą bilety grupowe – „rodzinne”, w okolicach 4-5 Euro), bilety w Hamburgu (dzieci 7,5 Euro, dorośli 15 Euro), bilety do Billund (cena online 341 KD/1 os/1 dzień - postaram się załatwić dla grupy, żeby wyszło taniej).

Wydarzenie promują:

logo MyDwoje

Formularz zgłoszeniowy

Imię:
Nazwisko:
Email:
Nr telefonu

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij