Recenzje

 • Wielkomiejscy single

  Dodał/a: 5 Ostatni wpis od Gs11 Recenzje
  Wielkomiejscy single

  Książka Julity Czerneckiej jest pracą socjologiczną. Równie interesująca co dla badaczy  życia w pojedynkę będzie jednak dla samych singli. Oprócz przedstawienia analizy ich postaw oraz przyczyn wyboru singlowania oddaje im bowiem głos, pozwalając mówić o swoich radościach i problemach.

  Czytaj więcej →
 • Mapa i terytorium

  Dodał/a: 3 Ostatni wpis od Jade Recenzje
  Mapa i terytorium

  Książka Michela Houellebecqa to historia artysty, który zyskał sławę dzięki fotografiom map Michelina. Stawia więc przed nami problem statusu reprezentacji tego, co samo już stanowi wytwór, konstrukt. Być może to fotograficzny realizm jest najbardziej sztucznym sposobem odnoszenia się do rzeczywistości?

  Czytaj więcej →
 • Przyjaźń: równie ważna jak miłość

  Dodał/a: 37 Ostatni wpis od lamaik Recenzje
  Przyjaźń: równie ważna jak miłość

  Przyjaźń wykracza poza konwencjonalne relacje związane z podobieństwem wieku czy sytuacji społecznej zaangażowanych osób. Prawdziwa przyjaźń jest czymś zupełnie innym – wyjątkową, bardzo osobistą relacją między dwiema jednostkami, która radykalnie przekształca ich życie i może być źródłem wsparcia w najcięższych sytuacjach.

  Czytaj więcej →
 • Potęga podświadomości - Joseph Murphy

  Dodał/a: 117 Ostatni wpis od Chris54 Recenzje
  Potęga podświadomości - Joseph Murphy

  "Potęga podświadomości" (tytuł oryginału "The power of your subconscious mind") po raz pierwszy wydana w roku 1963, natychmiast stała się bestsellerem. Sprzedawana jest w milionach egzemplarzy  i w tłumaczeniu  na najrozmaitsze języki. Ponad 700 000 egzemplarzy sprzedano już w Polsce. "Potęga podświadomości" to jeden  z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek  napisano.

  Czytaj więcej →
 • Czar Murakamiego

  Dodał/a: 1 Ostatni wpis od dora123 Recenzje
  Czar Murakamiego

  Haruki Murakami jest specjalistą od bohaterów określonego typu. W jego książkach przeważają ludzie samotni z wyboru lub z racji okoliczności, trochę aspołeczni, ale nie buntowniczy. Sprzątanie i gotowanie wykorzystują w celach terapeutycznych; w zasadzie dobrze znoszą izolację, a nawet ją lubią, jednak na wpół świadomie szukają czyjejś bliskości. 

  Czytaj więcej →
 • Poszukiwana, poszukiwany. Poradnik dla singli

  Dodał/a: 31 Ostatni wpis od patula811 Recenzje
  Poszukiwana, poszukiwany. Poradnik dla singli

  Nieśmiałość to twój problem? Masz kłopot z nawiązywaniem kontaktu? A może sam początek wychodzi zwykle nieźle, ale zawiązywanie ciągów dalszych nie za bardzo się udaje? Może jesteś „seryjnym monogamicznym randkowiczem”?

  Czytaj więcej →
 • Vademecum singla - singlowanie dla średnio zaawansowanych

  Dodał/a: Recenzje
  Vademecum singla - singlowanie dla średnio zaawansowanych

  Bycie solo nie jest proste. Życie w pojedynkę nakłada na człowieka problemy, które nawet w połowie nie są tak odczuwalne, gdy można je z kimś dzielić. Bywa, że w związku w ogóle nie nazywają się problemami. A gdy jest się samemu, ich ranga się zmienia. Co zrobić, by życie w pojedynkę było łatwiejsze?

  Czytaj więcej →
 • Single na minusie

  Dodał/a: Recenzje
  Single na minusie

  Single są dziś społecznym faktem dokonanym. To już nie tylko modne słowo i określenie dla grupy libertynów o uwodzicielskim uśmiechu, ale ważna część współczesnej Polski.

  Ci, którzy z przyczyn różnych swoją codzienność odmieniają tylko w liczbie pojedynczej, coraz częściej tym samym stają się bohaterami i bohaterkami filmów, powieści, seriali i artykułów w prasie. Ich droga z marginesu powszechnej uwagi do mainstreamu rozważań o państwie i społeczeństwie nie będzie, widać to dziś wyraźnie, ani krótka, ani łatwa. Ale że pierwsze kroki zostały już zrobione - nie powinno budzić wątpliwości. Jednym z dowodów na to może być ogłoszona przez Wydawnictwo Filar książka Dawida Kornagi Single +.

  Czytaj więcej →
 • Ekstrema samotności

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Danny'ego Boyle'a to przeprawa przez piekło, przeprawa u boku człowieka, który przez własną brawurę i lekkomyślność znalazł się w sytuacji bez wyjścia - uwięziony na dnie skalnej szczeliny przez głaz przygniatający mu rękę. Nie jest to jednak tylko survivalowy dramat, ale film, który otwiera się na wielorakie interpretacje. Jedna z nich może być próbą dyskusji z Boylem o tym, co znaczy niezależność i samodzielność we współczesnym świecie. I jakie są reguły takiej bezkompromisowej samotności.

  Czytaj więcej →
 • Przymrozek egzystencjalny

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Debry Granik zaczyna się od piosenki. Śpiewany a capella przez Meredith Sisco Missouri Waltz towarzyszy obrazom dzieci bawiących się przed niezbyt solidnie wyglądającym domem w jesiennym, burym krajobrazie. Kołysanka trwa, a widz dostrzega i starsza dziewczynę - pracującą, bawiącą się nieco z dziećmi. Piosenka mówi o przeszłości i brzmi jak magiczne zaklęcie nakładane na tę szarą rzeczywistość, zaklęcie, które sprawia, że szarość może wydawać się od samego początku nieco mniej szara. Ale tylko na chwilę.

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij