Lifestyle

 • Uwodzenie i język ciała

  Dodał/a: Lifestyle

  Dobra wiadomość dla mało elokwentnych albo ogólnie małomównych singli, zainteresowanych znalezieniem drugiej połówki: w skomplikowanej grze, jaką stanowi uwodzenie, to, co mówimy, nie jest szczególnie istotne. Najważniejszą rolę w uwodzeniu i flircie (podobnie zresztą jak we wszystkich interakcjach międzyludzkich nie nastawionych wyłącznie na przekazywanie informacji – a takich jest naprawdę niewiele) ogrywa komunikacja niewerbalna, określana też jako język ciała. 

  Czytaj więcej →
 • Czy korzystanie z serwisów randkowych wpływa na samoocenę?

  Dodał/a: Lifestyle

  Być może dzieje się tak nie dlatego, że jesteśmy niepewni swoich atutów, ale dlatego, że  korzystanie z serwisów randkowych czyni nas osobami bardziej pewnymi siebie, a więc bardziej skłonnymi ryzykować i naginać prawdę na naszą korzyść? 

   

  Czytaj więcej →
 • Dlaczego testy doboru psychologicznego to niepewne narzędzie?

  Dodał/a: Lifestyle

  Nowoczesne serwisy randkowe nie ograniczają się dziś – jak dawniej ogłoszenia matrymonialne – do dobierania ludzi w pary na podstawie deklarowanych przez nich cech charakteru („jestem miła, spokojna, niepaląca, poszukuję pana…”). Zamiast tych zawodnych deklaracji, będących często efektem myślenia życzeniowego, oferują testy psychologiczne – czy „testy doboru partnerskiego” jako nowoczesne i naukowe narzędzie pozwalające zdobyć upragnionego partnera/partnerkę. 

  Czytaj więcej →
 • Gdzie można znaleźć miłość?

  Dodał/a: Lifestyle

  To temat dla wielu (jeśli nie dla większości) singli bardzo interesujący...

  Według badań socjologicznych swoich partnerów życiowych znajdujemy wciąż w tradycyjny sposób, w miejscach i grupach, w których obracamy się na co dzień: wśród znajomych i znajomych znajomych, w pracy. Internet jest wprawdzie rosnącym na znaczeniu, wciąż jednak marginalnym miejscem rodzenia się trwałych związków.

  Czytaj więcej →
 • Jak spędzić Sylwestra?

  Dodał/a: 11 Ostatni wpis od Jano66 Lifestyle
  Jak spędzić Sylwestra?

  Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Jak single spędzają Sylwestra? Tak jak wszyscy, na hucznej imprezie – odpowie pewnie większość zapytanych. Jednak, jak się okazuje, nie do końca tak jest...

  Czytaj więcej →
 • Jak odnieść sukces

  Dodał/a: Lifestyle

  Jak to się dzieje, że niektórym ludziom odniesienie sukcesu wydaje się nie sprawiać żadnego wysiłku? Henry Cloud, psycholog kliniczny i terapeuta, próbuje zrekonstruować reguły stojące za postępowaniem tych, którzy odnieśli sukces. 

   

  Czytaj więcej →
 • Nie bądź singlem, adoptuj zwierzaka!

  Dodał/a: 14 Ostatni wpis od gunia Lifestyle

  Nawet singlom zdeklarowanym, indywidualistycznym i obdarzonym samotniczą naturą może nieraz doskwierać samotność… Izolacja, brak kogoś, do kogo można się przytulić (bez konieczności uprzedniego wystawiania się na randkowym rynku), przy kim można odpocząć, zyskać chwilę wytchnienia w trudach samodzielnego przedzierania się przez życie.

  Czytaj więcej →
 • Andrzejki singla

  Dodał/a: Lifestyle

  Ostatni dzień listopada to zgodnie z tradycją okazja do spotykania się w towarzyskim gronie i wróżb dotyczących głównie naszych przyszłych związków. Tzw. Andrzejki, czyli dzień świętego Andrzeja Apostoła, obchodzone było początkowo głównie w Anglii i w Szkocji, której Św. Andrzej jest patronem. 

   

  Czytaj więcej →
 • Krótka historia samotności

  Dodał/a: Lifestyle

  … mimo poczucia autonomii i niezależności, jakie mają ludzie samodzielni życiowo, ich kariery staja się niestabilne. Nieosadzone w trwałych strukturach społecznych, podlegają okresowym koniunkturom. W celu oddalenia od siebie groźby osamotnienia, lub, co gorsza, izolacji, pojawia się konieczność ciągłego zabiegania o indywidualną atrakcyjność, polegająca na eksponowaniu cech, które są społecznie pożądane, po to, by funkcjonować w zróżnicowanych strukturach społecznych. 

  Czytaj więcej →
 • Prezent gwiazdkowy to wyzwanie

  Dodał/a: Lifestyle

  Wybór odpowiedniego prezentu gwiazdkowego bywa trudny – zwłaszcza, gdy nie znamy zbyt dobrze osoby obdarowywanej. Rzadka sytuacja? Niekoniecznie – pomyślcie o znajomych z pracy, których cenimy i którym chcemy okazać nasze uznanie, albo o świeżo poznanych przyjaciołach, czy wreszcie o krewnych, z którymi, tak się właśnie składa, będziemy spędzać tę Wigilię. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na samograj, czyli gustowny zestaw świątecznych świeczek z motywem jemioły i reniferów – zwyczaj nakazuje jednak, by prezent był, jeśli to możliwe, w najmniejszym choćby stopniu spersonalizowany. Co zatem robić, kiedy nie chcemy kupować kolejnego świątecznego bibelotu, który zostanie schowany do szuflady? 

   

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij