Polecane artykuły

 • Sposoby dla dziewczyn, żeby przeżyć Euro 2012

  Dodał/a: 6 Ostatni wpis od Jano66 Lifestyle
  Sposoby dla dziewczyn, żeby przeżyć Euro 2012

  Kazimiera Szczuka ściągnęła na swoja głowę gromy, nazywając Euro 2012 „samczym, idiotycznym i infantylnym kultem igrzysk”. Czy słusznie? Czy tylko mężczyźni wyczekują Euro?

  Czytaj więcej →
 • Sasha Cagen, Quirkyalone

  Dodał/a: Recenzje

  Legendarna już książka Sashy Cagen, wydana w 2004 roku, nie doczekała się jak dotąd polskiego przekładu. A szkoda – mogłaby wyznaczyć nowy standard w pisaniu o singlach.

  Czytaj więcej →
 • Netykieta, czyli o dobrych obyczajach słów kilka

  Dodał/a: Lifestyle

  Jak widomo, każdy język ma jakieś reguły i zasady. W sieci mówi się o netykiecie (ang. netiquette), czyli takim internetowym kodeksie zawierającym zbiór określonych reguł zachowania
  i sposobów komunikowania się użytkowników. Oczywiście są to tylko umowne zasady, ale ułatwiają mi, Tobie, nam życie w naszej Strefowej społeczności, a ich zbyt częste łamanie może grozić różnymi konsekwencjami – np. banem, czyli blokadą konta.

  Czytaj więcej →
 • Siła internetowych emocji

  Dodał/a: Lifestyle

  Język Internetu jest bardzo specyficzny. Najważniejsze w nim jest słowo pisane.
  W komunikacji w „realu” możesz posługiwać się głosem, brzmieniem, intonacją, mimiką, gestami, postawą itp. Rozmawiając na Forum Strefy musisz niestety obejść się bez tych możliwości. Z resztą nie tylko Ty masz taki problem, dotyczy to przecież każdego z nas
  i dlatego język sieci wytworzył sobie własne skróty (tzw. akronimy), znaki, słowa, symbole zastępujące niewerbalne treści.

  Czytaj więcej →
 • Perspektywy samotności

  Dodał/a: 10 Ostatni wpis od Kamawi Lifestyle

  Obalanie mitów: perspektywy samotności

  Na ile bycie singlem jest do bani? Co sprawia, że powszechne myślenie szufladkuje osoby żyjące w pojedynkę w kategorii „biedni nieudacznicy”? Dlaczego publicyści piszą, że single są mniej szczęśliwi niż małżeństwa? To tylko niektóre z pytań, jakie mogą odbijać się w głowie przeciętnego singla względnie zadowolonego ze swego życia. A my pytamy z kolei, ile szczęścia może skrywać powszechnie założone singlowe „półtora nieszczęścia”.   


   

  Czytaj więcej →
 • Rozwód po polsku

  Dodał/a: Lifestyle

  Małżeństwo jako propozycja fakultatywna

  Duża część rozwodów wynika z tzw. niedopasowania charakterów. Ta kapitalna kategoria pokazuje, jak lekko ludzie ważą sobie dziś tak ważną deklarację, jaką jest ślubna przysięga. Małżeństwo nabiera charakteru przygody, niekoniecznie nawet obarczonej konsekwencjami. Mówi się, pisze o „przygodzie na jedną noc”, ale współczesne małżeństwa coraz częściej przebiegają w myśl podobnego – ekspresowego – scenariusza. 

  Czytaj więcej →
 • Seminarium o singlach

  Dodał/a: Lifestyle

  Spojrzeć na siebie z zewnątrz, rozpoznać samego siebie jako element większej całości: sąsiedztwa,  regionalnej wspólnoty, społeczeństwa. To niełatwe zadanie i nie każdemu potrzebne. Wymaga też pewnego samozaparcia i odpowiedniej dawki dystansu, by o własnych, często niełatwych i skomplikowanych, sprawach słuchać na wykładzie

  Czytaj więcej →
 • Stworzyć klub filmowy "Strefy"

  Dodał/a: 3 Ostatni wpis od Klub Warszawa Lifestyle

  Stworzyć klub filmowy? Pogadać o kinie? Przypomnieć zapomniane hity, filmoznawcze „lektury obowiązkowe”, niszowe rewelacje minionych dekad, ukochane popkulturowe przygody wszystkich pokoleń? Obejrzeć nowości w sprawdzonym gronie, bez zapachu popcornu unoszącego się pod powałą, raczej przy lampce dobrego wina? 

  Czytaj więcej →
 • Sylwester poza granicami kraju

  Dodał/a: Lifestyle

  Ilustrowany zdjęciem z palemką artykuł publikowany w połowie stycznia dawno już przestał kogokolwiek dziwić. Coraz częściej Polacy wyjeżdżają na wakacje na południe właśnie zimą – by odpocząć od zamrozu panującego u nas, by naładować baterie słoneczne i z uśmiechem wrócić do pracy. Plotka głosi, że odwilż, która w przeciągu minionego tygodnia zdążyła stopić większość śniegu w kraju, spowodowali „nagrzani” rodacy wracający z sylwestra na Karaibach. 

  Czytaj więcej →
 • Sylwester w strefasingla.pl

  Dodał/a: Lifestyle

  Kim jest współczesny singiel? Przebojowym, samodzielnym „yuppie”, któremu zakres obowiązków na drodze do sukcesu odbiera skutecznie czas na życie towarzyskie i który odpowiedzialnie zakłada też, że nie będzie miał czasu, by opiekować się rodziną?  Osobą wyobcowaną, z trudem nawiązującą znajomości? Rozczarowaną szeregiem związków jednostką, która z rezygnacją patrzy w przyszłość, bojąc się samotności? Niezłomnym donżuanem, który beztrosko szuka, choć marzy o „tej jednej, jedynej”…?  

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij