Polecane artykuły

 • Czas na Blu-ray!

  Dodał/a: Lifestyle

  Technologia HD (czyli wysokiej rozdzielczości) wraz ze spadkiem cen telewizorów Plazmowych i LCD zaczyna być dostępna nie tylko dla audio i video-fili. Zakładamy, że macie już nowy TV (to temat na osobny artykuł), odtwarzacz Blu-ray ma jednak wciąż niewielu. Ceny płyt w Polsce co prawda wciąż wołają o pomstę do nieba (często te same pozycje, z polskimi napisami, można w Anglii kupić o połowę taniej), zdarzają się na szczęście jaskółki zmian - seria płyt za 59-79 zł przed ostatnimi świętami to już na przykład był akceptowalny wydatek. Zwarci i gotowi na wrażenia flimowo-muzyczne w wysokiej rozdzielczości zastanówmy się zatem, czym kierować się przy wyborze naszego odtwarzacza niebieskich płyt.

  Czytaj więcej →
 • Ekstrema samotności

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Danny'ego Boyle'a to przeprawa przez piekło, przeprawa u boku człowieka, który przez własną brawurę i lekkomyślność znalazł się w sytuacji bez wyjścia - uwięziony na dnie skalnej szczeliny przez głaz przygniatający mu rękę. Nie jest to jednak tylko survivalowy dramat, ale film, który otwiera się na wielorakie interpretacje. Jedna z nich może być próbą dyskusji z Boylem o tym, co znaczy niezależność i samodzielność we współczesnym świecie. I jakie są reguły takiej bezkompromisowej samotności.

  Czytaj więcej →
 • Przymrozek egzystencjalny

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Debry Granik zaczyna się od piosenki. Śpiewany a capella przez Meredith Sisco Missouri Waltz towarzyszy obrazom dzieci bawiących się przed niezbyt solidnie wyglądającym domem w jesiennym, burym krajobrazie. Kołysanka trwa, a widz dostrzega i starsza dziewczynę - pracującą, bawiącą się nieco z dziećmi. Piosenka mówi o przeszłości i brzmi jak magiczne zaklęcie nakładane na tę szarą rzeczywistość, zaklęcie, które sprawia, że szarość może wydawać się od samego początku nieco mniej szara. Ale tylko na chwilę.

  Czytaj więcej →
 • Refleks singla, czyli o tym, dlaczego warto wcześnie zaplanować lato

  Dodał/a: Lifestyle
  Refleks singla, czyli o tym, dlaczego warto wcześnie zaplanować lato

  Wszyscy ci, którzy na urlop wybierają się w lipcu i sierpniu powinni już teraz poważnie zastanowić się, nad celem podróży. Jeśli planuje się udział w imprezie zorganizowanej, pora jest najwyższa. Atrakcyjna oferta „first minute" oznacza, że może w tym roku zabraknąć oferty „last minute". Również na rynku wakacji dla singli zrobiło się gorąco.  

  Czytaj więcej →
 • Udane targi turystyczne ITM Warsaw 2011

  Dodał/a: Lifestyle

  W weekend 21 – 23 stycznia 2011 r. nasz serwis StrefaSingla.pl był jednym z gości Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie. Naszym celem było zaprezentowanie podmiotom biznesowym możliwości współpracy w przygotowaniu i sprzedaży usług turystycznych „skrojonych na singla”.

  Czytaj więcej →
 • Singiel nie będzie "na swoim"?

  Dodał/a: Lifestyle

  Mimo że rządowe dofinansowanie kredytu mieszkaniowego w ramach programu "Rodzina na swoim" będzie można uzyskać do końca roku 2012, single, wbrew wcześniejszym planom Rządu, nie załapią się, jak donosi portal RodzinaNaSwoim.pl, na tego rodzaju pomoc. A wsparcie to spore, bo budżet państwa przez osiem lat spłaca beneficjentom programu ponad połowę odsetek. W sumie można zaoszczędzić parędziesiąt tysięcy złotych. „Nie” singlom miało, według Wyborczej.biz i Open Finance, powiedzieć Ministerstwo Finansów.

  Czytaj więcej →
 • Zmysłowy karnawał ? Możliwości, mity, nadzieje...

  Dodał/a: Lifestyle

  Sylwester za nami, nowe się zaczęło… Czy będzie lepiej, inaczej? Na pewno nie totalnie i nie w każdym względzie. Ale trochę? W niektórych punktach… może być lepiej! To już by było coś. Popularną i dość udaną metodą napędzająca dobry humor jest bezzwłoczne rzucenie się w wir karnawału, który zaczął się – uwaga – już po święcie Trzech Króli, a zakończy w tym roku 21 lutego.

  Czytaj więcej →
 • "Social Network" bierze wszystko

  Dodał/a: Lifestyle

  16.01. wręczono Złote Globy. Obyło się bez większych zaskoczeń. Statuetki dla najlepszego filmu, za  reżyserię,  scenariusz i  muzykę przypadły Social Network, filmowi, który opowiada  nie tyle o twórcach Facebooka, ale próbuje wspiąć się na  poziom refleksji o czasach, w których żyjemy i zasadach, które dziś rządzą ludzkimi relacjami. Mówi też o wszystkich, którzy do sieci trafiają, by szukać i odnajdywać nowych ludzi, ludzi znaczących, ważnych,  wszystkich tych,  których chcielibyśmy przenieść na naszą stronę ekranu.

  Czytaj więcej →
 • Z przygód singielki-dilerki, czyli Trawki sezon 4 (już na DVD)

  Dodał/a: Recenzje

  Ci, którzy zdążyli wcześniej poznać Nancy Botwin, mogą w tym miejscu wzruszyć ramionami. Z pewnością bowiem uzupełnili już domową DVD-tekę o wydanie czwartego sezonu kultowego serialu i wiedzą, co w Trawce piszczy. Ci wszelako, którym postać wyjątkowej matki dzieciom handlującej marihuaną na przedmieściach amerykańskiej metropolii jest jeszcze obca, stają przed wyjątkową szansą, by tę ciekawą i intrygującą znajomość zawrzeć teraz i to bez konieczności sięgania po wcześniejsze części popularnego serialu.

  Czytaj więcej →
 • Ale-BABKI! z modą od kuchni

  Dodał/a: Mówią o Strefie

  ale_babki_logo_200Dlaczego modelki muszą być tak młode, w czym się kryje sekret karier topmodelek i dlaczego muszą się zdrowo odżywiać? To tylko kilka z dziesiątków pytań, jakimi Ale Babki zasypały Agnieszkę Pilarczyk-Wesołek, właścicielkę agencji modelek HOOK.


  Organizatorami cyklu spotkań Ale-BABKI! byli Klub StrefaSingla.pl Poznań i Klub SARP.
  Artykuł oraz zdjęcia pochodzą z serwisu MojeMiastoPoznan.

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij