Polecane artykuły

 • Szalone noce

  Dodał/a: Lifestyle

  Zdarzają się takie noce, noce, kiedy zmysłowość rozpiera człowieka ku czemuś, co trudno jest nazwać, a co przemienia się w niepohamowaną potrzebę bliskości, wspólnoty i spełnienia. Zdarzają się takie noce, kiedy jesteśmy chodzącą pożądliwością, nieukojonym dążeniem do zespolenia. Zdarzają się takie noce… 

  Czytaj więcej →
 • Święta bycia razem

  Dodał/a:

  Zbliżają się święta bożonarodzeniowe, czas szczególnie nacechowany potrzebą bliskości, wspólnoty i radości dzielenia się swoim czasem. Potrzeba ta częściowo wynika z ogólnoludzkiego pragnienia dzielenia się, dawania cząstki z siebie innym, po części jest wynikiem ostrych nacisków ze strony mediów i producentów wszelkiego rodzaju dóbr, które opakowane odpowiednio mogą zostać wykorzystane przez kogoś jako prezent. To interesując zresztą, jak udekorowane jemiołami i świerkami galerie handlowe irytują jednocześnie tych, którzy musza spędzać w nich straszliwie dużo czasu, by znaleźć prezent dla raz na rok widywanego wuja, który ma już siedemnaście portfeli i trzy kartony nigdy nieużywanych skarpet, jak i tych, którzy bardzo chcieliby mieć kogoś, dla kogo warto byłoby poszukać prezentu na zbliżający się czas świętowania.

  Czytaj więcej →
 • Tron

  Dodał/a: Lifestyle

  Każdy ze strefowiczów, który ma dziś około trzydziestu lat pamięta bardzo dobrze pierwszą część Tronu, filmu, który na początku lat osiemdziesiątych stanowił rewolucję w dziedzinie efektów specjalnych. Teraz w kinach, a wkrótce na DVD można będzie cofnąć się do przeszłości, pozostając w sferze nowych efektów 3D. Oto Tron: dziedzictwo, sequel przygody sprzed lat.  

  Czytaj więcej →
 • Jeszcze o południowoamerykańskich karnawałach

  Dodał/a: Lifestyle

  Wyjątkowe jest to, że (w przeciwieństwie choćby do karnawału w Rio) zamiast postaw biernych obserwatorów turyści zachęcani są do przyjęcia roli czynnych uczestników. Każdy  może założyć kostium, by poczuć się częścią trwającego święta. To ważna różnica. Daje szansę na współtworzenie festiwalowej ludzkiej masy i pełną integrację w zmysłowym, kolorowym i ekstatycznym dwudniowym maratonie tańców i innych rozkoszy!

  Czytaj więcej →
 • Męski świat

  Dodał/a: 2 Ostatni wpis od Nieznany Lifestyle

  I gdzie tu sprawiedliwość? Nie dość, że mało kto o nim wie, a jeszcze mniej osób pamięta, Dzień Mężczyzn w tym roku wpisuje się już w „ramówkę" wielkiego postu. W chrześcijańskim kraju, w jakim żyjemy, jest to obarczone - niestety - konsekwencjami! Poza smutną prognozą jeśli chodzi o szanse na to, że ktokolwiek złoży nam życzenia, to jeszcze człowiek ma wyrzuty sumienia, że się z kumplami na piwo w knajpie umówi. To przypadkowe tegoroczne przyporządkowanie święta pań i święta panów do dwóch porządków duchowej aktywności można jednak spróbować zinterpretować - pokazując, że męskość nie jest już dziś pretekstem do radości. A gdyby nie było czego celebrować,  Dzień Mężczyzn mógłby równie dobrze  zawsze wypadać w wielkim poście. Może nawet w środę popielcową?!  

  Czytaj więcej →
 • Drugie życie

  Dodał/a: Lifestyle

  W finale Avatara, filmu, którzy wszyscy już widzieli, a nawet jeśli nie widzieli, to wiedzą mniej więcej, o co chodzi, bohater wyrzeka się swej ludzkiej egzystencji i trwale zamieszkuje w swym awatarze, by prowadzić inne od codziennego, pasjonujące i porywające życie.

  Czytaj więcej →
 • Dzień Kobiet - czar PRL-u czy aktualna potrzeba?

  Dodał/a: Lifestyle

  Dzień Kobiet (zwany dokładniej Międzynarodowym Dniem Kobiet) to święto, które kojarzy się wielu Polkom i Polakom (niezależnie od wieku) głównie z PRL-em. Podkreślał on społeczną rolę kobiet, wagę ich pracy oraz osiągniętą w socjalizmie równość (z tą równością różnie bywało...). Symbolem tego dnia stał się u nas goździk. Kojarzą się z nim też rajstopy jako metonimia wszystkiego, co w państwie realnego socjalizmu stanowiło towar deficytowy i dlatego było postrzegane jako doskonały prezent dla obarczonych zwykle podwójnym - zawodowym i domowym - etatem kobiet-budowniczych socjalizmu. 

  Czytaj więcej →
 • Historia dnia kobiet

  Dodał/a: Lifestyle

  Idea Dnia Kobiet narodziła się w Ameryce. W 1909 roku Socjalistyczna Partia Ameryki wychodzi z inicjatywą upamiętnienia zeszłorocznego strajku pracownic przemysłu odzieżowego w Nowym Jorku, domagających się poprawy warunków pracy; strajk ten zakończył się tragicznie, śmiercią 126 kobiet w pożarze fabryki (mówi się też o upamiętnieniu strajku z 1857 roku, kiedy pracownice miały domagać się zrównania swoich zarobków z zarobkami mężczyzn - ale na temat tego, czy ten strajk faktycznie miał miejsce, zdania są podzielone). Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet mają miejsce 28 lutego 1909. Zgodnie z inną narracją, u źródeł Dnia Kobiet znajduje się wydarzenie jeszcze wcześniejsze. 20 lutego 1829 roku to dzień pierwszej manifestacji kobiet amerykańskich domagających się praw politycznych; tradycja ta kontynuowana była w latach następnych. 

  Czytaj więcej →
 • Facet po rozstaniu część 1

  Dodał/a: Lifestyle

  Bycie samemu sobie sterem i okrętem to szczególne doświadczenie – zwłaszcza dla kogoś, kto właśnie zakończył długotrwały związek. Rozstanie z osobą ukochaną to prawdopodobnie najtrudniejsze z ludzkich doświadczeń. W sytuacji, gdy to ona mówi „pas”, ewidentne jest, że dla  niej mimo wszystko jest to prostsza sytuacja. Dziewczyna, zona – może współczuć, ale niezależnie od tego, czy odchodzi z innym, czy wyjeżdża za ocean, by szukać tego, czego nie odnajduje przy boku dotychczasowego towarzysza wędrówki, ona już nie kocha. I chce być gdzie indziej. Ten, który zostaje porzucony odnajduje się w sytuacji pustki, na którą nie był przygotowany. Psychologowie dowodzą jednak, ze ostatnią rzeczą, na którą taka osoba powinna się decydować jest ponowny związek. Niestety – znaczny odsetek mężczyzn popełnia właśnie ten błąd.

  Czytaj więcej →
 • Przygody na jedną noc – tipsy weterana (wojennego)

  Dodał/a: Lifestyle

  W tytule nieco się przechwaliłem. I artykuł nie wynika też wyłącznie z moich doświadczeń. Ba! W znacznej mierze z nich nie wynika. Fakt jednak, że nie jestem zabójczo przystojny (mieszczę się raczej w kategorii „uroczo znośny wizualnie”) sprawia, że jakieś doświadczenie mam. A to – połączone z uwagami mych dwóch kumpli, z których jeden jest zasadniczo przystojniakiem pełną gębą (i resztą ciała też), drugi zaś mieści się w skali atrakcyjności gdzieś na moim poziomie (choć jest niższy!) – daje mi podstawy, by doradzać i sugerować. Nie będą to rady ekspertów, ale coś do powiedzenia w temacie mamy!

   

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij