Poleć znajomym:

Single z opolszczyzny. Są wśród nas

Dodał/a:

StrefaSingla.pl jest oboko serwisu randkowego Sympatia.pl jednym z dwóch serwisów dla singli wymienianych w artykule autorstwa Anety Ludwig, opublikowanym 11.11.2011 r. w Nowej Gazety Opolskiej. Poniżej publikujemy fragmenty opracowane na podstawie wywiadu z Przemysławem Kamińskim/StrefaSingla.pl.

 

Singiel – byt marketingowy

Jeśli wierzyć statystykom, młody polski singiel żyje w większym mieście i zarabia powyżej średniej krajowej, około 4 tys. zł. Podobno określenie "singiel” wymyślili spece od marketingu. Co powoduje, że dla specjalistów od sprzedaży jest tak cenny? To, że na zakupach może sobie pozwolić, by myśleć tylko o sobie.

– Może nie są to kokosy, poza tym z zarobkami bywa różnie, ale faktem jest, że singiel po prostu więcej może wydać tylko na siebie. Nie ma dzieci, więc zamiast na szkołę i podręczniki dla dziecka wydaje na kurs tańca, weekendowy wypad z przyjaciółmi czy kupowanie co tydzień nowej książki. Mało który rodzic może sobie dziś na to pozwolić, nie tylko z powodów finansowych, jak i zwykłego braku czasu – mówi Przemysław Kamiński, właściciel portalu StrefaSingla.pl.

 

Singiel – byt przejściowy

Jednak z badania, które wykonywał Pentor, wynika, że praca zawodowa znalazła się dopiero na trzecim miejscu wśród najważniejszych dla singli wartości. Ważniejsze od niej okazały się: rodzicielstwo, małżeństwo i kontakty z przyjaciółmi. Singiel z wyboru rozważa więc poważny związek i założenie rodziny, pod warunkiem, że spotka odpowiednią osobę.

Według innego badania – ankiety przeprowadzonej przez StrefaSingla.pl wśród swoich użytkowników – tych, którzy absolutnie wykluczają wejście w związek jest zaledwie 6,3 procent.

– Ten wynik obala kolejny mit. Moim zdaniem w Polsce jest niewiele osób, dla których bycie singlem jest sensem życia. Deklaracje "strefowiczów” pokazują, że singiel to osoba, dla której singielstwo jest tylko stanem przejściowym. Jeśli spotka odpowiedniego partnera, chętnie zrezygnuje z przywilejów życia w pojedynkę – mówi Przemysław Kamiński, właściciel portalu StrefaSingla.pl.

Mitem jest także powszechna opinia, że single to osoby samotne.
– Single nie są samotni, tylko sami. A to duża różnica. Zapewniam, że to najbardziej towarzyska grupa społeczna. Ponieważ single nie mają własnej rodziny, bardzo dbają o przyjaciół i znajomych i mają dla nich więcej czasu – mówi Kamiński.


Zapraszamy do lektury całego artykuł pod adresem: Nowa Gazeta Opolska

Single Opole

Ostatnie komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany. Dodaj swój komentarz.

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij