Poleć znajomym:

Single i Internet

Dodał/a: 5 Ostatni wpis od Kaziu
Single i Internet

Ludzie poznani w sieci są tacy sami, jak ci, których poznajemy, np. podróżując. A do podróżowania zachęca nas nie tylko pragnienie doświadczenia erotycznej przygody na szlaku ,ale ciekawość świata jako takiego i ludzi, którzy żyją w otoczeniu innym niż nasze.

 

 

Do biura matrymonialnego, do agencji towarzyskiej udajemy się w konkretnym celu – natomiast Internet jest dużo bogatszą przestrzenią i pozwala na wieloraki charakter interakcji z innymi ludźmi.

 

Czy należy jednak określać każdą z relacji (dla ułatwienia pozostańmy przy spotkaniach damsko-męskich) jako nacechowaną z założenia erotycznie? Szkoły w zasadzie są dwie i wykształcają się w świadomości współczesnego człowieka gdzieś na wysokości gimnazjum lub liceum, gdy – w skrócie – albo chce się iść do łóżka ze swoim najlepszym przyjacielem czy przyjaciółką, albo się nie chce. I w oparciu o to pragnienie (lub brak tegoż) formułuje się swój sąd na temat możliwości przyjaźni damsko-meskiej i (w następstwie) stosunek do płci przeciwnej – czy „w realu”, czy w sieci, to już rzecz drugorzędna. 

 

Upraszczam? Być może. Bo wszak trzeba odróżnić brak relacji erotycznej od braku chęci takiej relacji. Wyznawcy poglądów o niemożliwości zaistnienia a-erotycznej relacji miedzy kobietą i mężczyzną stwierdzą zapewne, że przyjaźnią się nie ci, którzy nie chcą, ale ci, którzy nie mogą iść do łóżka z przedmiotem swego pragnienia (bo np. on/ona tego pragnienia nie odwzajemniają). Z drugiej jednak strony dziwią mnie ludzie, którzy wmawiają komuś, że dla kobiet, z którymi się ten przyjaźni, ma on nieuświadomiony pociąg seksualny.

 

Czytaj też: Czat singla - erotyczny z założenia?

 

Tego rodzaju podejście jest trudne do obalenia, bo kto jest w stanie powiedzieć cos konstruktywnego o własnej podświadomości. Zawsze, jeśli zdecydujemy się poszperać nieco w książkach, odwoływać będziemy się do pewnych naukowych modeli a nie indywidualnego doświadczenia. Nie chcąc dzielić własna na czworo, stwierdzić chyba należy, że w prywatnej koncepcji sieci wolno być przekonanym, ze szuka się tam nie tylko seksu, wrażeń zmysłowych i szansy na spełnienie emocjonalnych potrzeb.

 

Ludzie poznani w sieci są tacy sami, jak ci, których poznajemy, np. podróżując. A do podróżowania zachęca nas nie tylko pragnienie doświadczenia erotycznej przygody na szlaku ,ale ciekawość świata jako takiego i ludzi, którzy żyją w otoczeniu innym niż nasze. Internet to też rejon swoistości, ale motywy, które kierują ludźmi tam się zapuszczającymi mogą być i są w podobny sposób niedookreślone. Do biura matrymonialnego, do agencji towarzyskiej udajemy się w konkretnym celu – Internet jest dużo bogatszą przestrzenią i pozwala na wieloraki charakter interakcji z innymi ludźmi. Myślę, że nawet na portalu takim jak StrefaSingla.pl jest miejsce na odnajdywanie bardziej znajomych i – potencjalnie – przyjaciół, a nie tylko na „łowy erotyczne”. Ale może myślę naiwnie?

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar Nieznany #1

Nie myślisz naiwnie. Poznałem tu wielu kapitalnych ludzi jak np. Kaziu, Śmieszek czy Juliaxxx albo Rozgosia. Cieszę się, że poznałem tych ludzi i nie oczekuję żadnych relacji seksualnych cyz matrymonialnych. I tak wszystko wyjdzie z czasem i w praniu. Tak czy owak jestem szczęśliwy a seksu jak konicznie chcę to suzkam bezpośrednio tam, gdzie są osoby chętne i oficjalnie deklarujące takie zapotrzebowanie. W internecie to takie proste..

  21-03-2012 Zgłoś nadużycie
Avatar Bozena #2

Cześć ,też cieszę się ,że znalazłam się na tej stronie ,,,

  21-03-2012 Zgłoś nadużycie
Avatar Kaziu #3

Bez nazwisk w takim kontekście proszę :-P ;-)))

  21-03-2012 Zgłoś nadużycie
Avatar Bozena #4

wystarczy tylko miły uśmiech ,hi,hi

  21-03-2012 Zgłoś nadużycie
Avatar Kaziu #5

Tak, uśmiech zawsze jest mile widziany :-)

  21-03-2012 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij