Rok 2019 już za:|2019 rok już od:
Poleć znajomym:

Potęga podświadomości - Joseph Murphy

Dodał/a: 101 Ostatni wpis od bezkor
Potęga podświadomości - Joseph Murphy

"Potęga podświadomości" (tytuł oryginału "The power of your subconscious mind") po raz pierwszy wydana w roku 1963, natychmiast stała się bestsellerem. Sprzedawana jest w milionach egzemplarzy  i w tłumaczeniu  na najrozmaitsze języki. Ponad 700 000 egzemplarzy sprzedano już w Polsce. "Potęga podświadomości" to jeden  z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek  napisano.

Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Jeżeli myślisz często: „nie dam rady”, „nie potrafię”, „nie umiem”, „to nie dla mnie”, „to mi się nie uda”, masz brak motywacji  do działania i uważasz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, to znaczy, że nie znasz jeszcze potęgi swojej podświadomości, jaką posiadasz. Poradnik "Potęga podświadomości" odkrywa, jak łatwo można usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

Autor książki Joseph Murphy, jest doktorem religioznawstwa i filozofii. Prekursorem i krzewicielem pozytywnego myślenia. Autorem wielu bestsellerowych poradników na temat wiary w niezwykłą moc umysłu i ducha.

W swojej pracy doktor Murphy łączy wiedzę duchową z solidną, opartą na nauce analizą po to, by wyjaśnić, jaki wpływ na nas ma nasza podświadomość. Prezentuje także praktyczne i sprawdzone ćwiczenia, które mogą uczynić z umysłu potężne narzędzie służące poprawie codziennego życia. Autor  wykorzystuje także swoją wiedzę z zakresu religioznawstwa, która dodaje otuchy i wiary w siebie.

Dlaczego autor napisał tę książkę?
Motywacją do napisania książki była chęć autora do podzielenia się z innymi ludźmi odpowiedziami na pytania dlaczego ciągle jestem smutny/a, a inni szczęśliwi, dlaczego boję się nowych wyzwań, a inni  podejmują je z przekonaniem, że się uda, dlaczego brak mi pewności siebie, a innym nie, dlaczego pomimo ciężkiej pracy nie odnoszę sukcesów w swojej dziedzinie/zawodzie, a innym sukces przychodzi z łatwością? Książka jest napisana językiem potocznym, którym łatwo można wytłumaczyć podstawowe prawa rządzące życiem. Autor chce udowodnić, że potęga podświadomości czyni cuda i pomaga nam przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu, daje motywacje do dalszego działania,  dodaje pewności siebie oraz wiary w nasze możliwości „chcieć znaczy móc”, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Ogranicza nas tylko sposób myślenia i podejście do życia. W książce są podane również przekonujące dowody potwierdzające pozytywne działanie potęgi podświadomości i jaki wpływ ma na nas. 


Czym jest podświadomość?
Pojęcie podświadomości w psychologii zostało wprowadzone przez francuskiego neurologa i psychologa Pierre’a Janeta i oznacza ono dziedzinę życia psychicznego, która nie jest poddawana kontroli świadomości. Podświadomość jest innym stanem umysłu niż świadomość. Według doktora Josepha Murphy’ego chodzi głównie o odmienne funkcje. Zadaniem podświadomości jest kierowanie mechanizmami ciała za pomocą mózgu. Murphy dokonał podziału na umysł czuwający i śpiący, czyli na świadomość i podświadomość.

Podświadomość jest określana jako bank, który przechowuje wszystkie doświadczenia. To źródło naszej wyobraźni i twórczości. Wszystko to, czego nie pamiętamy w świadomości pozostaje w naszej podświadomości i ma wpływ na nasze dalsze życie. Autor podświadomość porównał do ciemni fotograficznej, ponieważ podświadomość jest gotowa przyjąć każdy sposób naszego myślenia bez względu na to czy jest to zły czy dobry sposób. Dlatego gdy nieopatrznie wpuszczamy do podświadomości złe myśli, dziwimy się potem, że te myśli stale znajdują wyraz w naszych codziennych doświadczeniach i stosunkach międzyludzkich. Dlatego, aby móc zmienić siebie musimy zmienić swój sposób myślenia odrzucając złe myśli i zastępując je dobrymi. Wówczas podświadomość zacznie podsuwać nam rozwiązania i nowe pomysły. 

Czy jesteśmy podatni na negatywne sugestie?
Autor twierdzi, że tak. Wyjaśnia jak negatywne sugestie wpływają na nasze zachowanie, jak się przed nimi bronić i przeciwstawiać negatywnym wpływom. Pokazuje jak można uciec do autosugestii konstruktywnej, aby pozbyć się negatywnych wyobrażeń wpojonych w przeszłości. Oto kilka przykładów sugestii negatywnych podanych przez autora:

 

  • Nigdy do niczego nie dojdziesz
  • Nie masz najmniejszych szans
  • I tak nie wygrasz
  • Po co Ci to wszystko
  • Jesteś na to za stary
  • To bez sensu

 

Skądś to znamy prawda? Przyjmując do siebie tego rodzaju cudze sugestie, sprawimy, że się urzeczywistniają w naszym życiu...

Jedną z zalet książki jest łatwość czytania ze zrozumieniem dla każdego odbiorcy. Działanie podświadomości jest pokazane na własnej historii autora a także na historii osób, które zmieniły sposób myślenia i uwierzyli w to, że ich pragnienie zostanie spełnione. Autor krok po kroku wyjaśnia nam, co zrobić i jak, żeby w pełni wykorzystać 

swoją podświadomość i zmobilizować do działania. Poruszanych jest wiele zagadnień związanych m.in. z dojrzałością emocjonalną, empatią, konstruktywną krytyką, pokonaniem strachu, przyznaniem się do błędu, wytrwaniem w dążeniu do celu. Uczymy się pozytywnego myślenia, jak mówić by być dobrze zrozumianym i umieć pokonywać własne słabości. Motywuje do podniesienia samooceny. „Pamiętaj, że dzięki wiedzy o działaniu umysłu łatwo osiągniesz swoje cele”.

 


optymistka2

Recenzja powstała w ramach projektu "SINGLE TWORZĄ". Zapraszamy do nadsyłania materiałów na adres: redakcja@strefasingla.pl

Autorką recenzji jest recenzji: Optymistka2

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar lamaik #92

hehe...ani rozumiesz , ani współczujesz bo jedno i drugie jest Tobie obce...

  15-03-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar JoannaAB #93

Podobnie jak Tobie.

Czyżby ta złośliwość z powodu kolejnej czarnej polewki?

  15-03-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar lamaik #94

Nie , to tylko zwykłe napięcie przedmiesiączkowe


  15-03-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar heys #95

Moim zdaniem podświadomość ma bardzo duże znaczenie w stosunkku do tego jak postrzegamy drugą osobę. Liczą się takie rzeczy jak:

zapach ( dlatego też warto jest wyprobwać sobie feromony)

gesty

uśmiech ( uśmiechnięte osoby są zwykle o wiele bardziej lubiane)

Ponoć wystarczy tylko 5 sekund, aby nieznana osoba nas oceniła

  25-04-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar bezkor #96

Myślisz, że feromony działają? Zastanawiałem się ostatnio nad tym tematem, ba naawet myślałem, aby sobie kupić. Ale gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi, że jest to placebo.

  01-05-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar heys #97

Nie myślę, ale wiem. Przetestowałem ich działanie wiele razy i jestem świadomy aktualnie,ze zapach ma duże znaczenie w przypadku podrywu, jak rownież i innych kontaktów towarzyskich ( na przykład w pracy). Przetestowałem wiele feromonów ale w tym przypadku lepiej jest postawić na te droższe. U mnie na przykład sprawdziły się Love Desire. Te w ciemnej buteleczce (premium). Jeszcze niezłe są pheromone essence. Na jedną osobę lepiej działają pierwsze, na drugą inne tak więc często je łączę

  01-05-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar bezkor #98

Sprwdziłem sobie jak wygląda to cenowo i tanio nie jest. Nie znasz przypadkiem tańszych?

  01-05-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar bezkor #99

I jak?

  02-05-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar heys #100

Jeśli chcesz zaoszczędzić to mozesz sobie zamówić jakieś tanie feromony za 20 zł z allegro ale mogę Cię zapewnić,że taki zapach nie będzie dawał praktycznie żadnej róznicy ponieważ coś takiego nie ma prawa działać. Związki odpowiadające za feromny są dość drogie, tak wiec i cena feromonów jest wyższa. Poza tym same Love Desire premium, są tak mocne,zę wolę sobie kupić je niż jakieś perfumy z wyższej półki Używam ich na co dzień i już sie do nich przyzwyczaiłem.

  02-05-2018 Zgłoś nadużycie
Avatar bezkor #101

Dobra,zamówiłem sobie Love Desire, licze, że zadziałają. A jak nie zadziałaja to wisisz mi kasę

  02-05-2018 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij