Poleć znajomym:

Bajki dla singli

Dodał/a: 5 Ostatni wpis od nieujarzmiony_1
Bajki dla singli

Nadszedł czas na chwilę nostalgii… i powrotu do dzieciństwa. Kogo lubiliście, gdy byliście nieco młodsi, z kim i w jakim świecie przebywaliście jako radosne dzieciaki? Oto nasz (subiektywny i jak najbardziej dyskusyjny) ranking najfajniejszych singlujących bohaterów i bohaterek „bajek” z młodości.

 

Czy dziecięca sympatia do nich może wpływać na to, jakimi singlami i singielkami jesteście?

1. Fizia Pończoszanka – zaradna, samodzielna, pełna energii i wigoru, kapitalny tożsamościowy podkład dla wszystkich (nie tylko dziewczyn chyba), którzy wiedzą czego chcą i jak do tego dążyć!

2. Pan Kleks – wyjątkowa ikona polskiej popkultury młodzieżowej. Singiel z przekonania, choć w trawie morskiej piszczy, że coś tam kiedyś iskrzyło między nim a królową Abą, też typ przebojowy i zasadniczo liberał.

3. Mary Poppins czyli dojrzała singielka z niepospolitą fantazją i umiejętnościami podróżowania przy użyciu parasolki w rejony nieco fantastyczne i zawsze zagadkowe, bezdyskusyjnie intrygująca postać..

4. Gargamel – ważna ikoną dla wszystkich singli ze zwierzakiem, ofiara niesprawiedliwej typizacji, która głosi, że jak ktoś nie ma pary, jest mądry i spędza czas z czworonogiem pośród kniei, to już na pewno jest zły i zasługuje na stos. Tylko Hogata wiedziała lepiej (ale nie złamała czaru singielstwa rzuconego na czarodzieja w czarnym kubraczku)!

bajki singli5. Alicja (w krainie czarów) – ofiara tarapatów, w jakie wpada większość poszukujących dziewcząt, które wymagają zbyt wiele od luster i króliczych nor, zdecydowanie niedopasowana do rzeczywistości i do marzeń też, lubi zaglądać do kieliszka i miewa kłopoty z zagryzką, typowa ofiara cywilizacyjnego pędu w bliżej nieokreślonym kierunku.

6. Dorotka zabłąkana w krainie Czarnoksiężnika Oz – dość kontrowersyjna bohaterka, ale mimo pewnej dozy zagubienia i bierności, nie tracąca z horyzontu celu swej wyprawy. Wie, gdzie jest jej dom – a to już wiele w dzisiejszym świecie.

7. Włóczykij z doliny Muminków – złośliwi rozsiewają plotkę, jakoby bohater ten wiódł podwójne życie i na zimę wracał do swej żony i dziatek; wszyscy mniej podejrzliwi widzą w nim ucieleśnienie wolnego ducha, piękna niezależności i frajdy poszukiwań na bieszczadzkich (i innych) szlakach. Z tych rewirów wyobraźni szczególnie popularne alternatywy tożsamościowe dla potencjalnych singli stanowią też Mała Mi i Buka.

8. Goofy – delikwent z gruntu nieporadny i jeśli skazany na sukces, to tylko przez przypadek. We własnej serii Goof Troop" ma jednak syna i tym samym staje się istotną postacią dla wszystkich samotnych rodziców (obok Kangurzycy z Kubusia Puchatka").

9. Batman – singiel z misją, najbardziej dramatyczna kategoria… Niby zdarzają się kobiety w jego życiu, ale albo giną, albo się nużą, zanim zdołają zdjąć mu… maskę. Średnio bajkowy typ, a dodatkowo Robin tak niepewnie tu rokuje!

10. Kłapouchy – melancholik jakich mało, atrakcyjna identyfikacyjnie postać dla singli-malkontentów wszelkiej maści, dla szczęśliwych w nieszczęściu solidny fundament również dorosłej tożsamości. Przy czym słodycz trudna do ogarnięcia idzie z tym marudzeniem w pakiecie. Jak w życiu?

 

Autorzy: Steve Pullega & Arietta P. 

Kto jest Twoim bohaterem, Twoją bohaterką? Kogo brakuje? Daj znać na forum! 

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar fifirifi #1

Moim idolem zawsze był Włóczykij. Niestety pewnej zimy nie wrócił do żony i dziatek. Tak powstała Buka.

  22-02-2015 Zgłoś nadużycie
Avatar Krzysiek1980 #2

a co z Kubusiem Puchatkiem, najlepszym przyjacielem Krzysia? czyli moim to postać niezwykle inspirująca i sympatyczna. To że jest rozpowszechniona opinia, opisująca jego mały rozumek jest nie do końca prawdziwa. Kubuś wie, że nic nie wie....to bajkowy Sokrates Wie tak dużo, że ma komfort mówienia innym, że niewiele wie. To bardzo piękna cecha. Kubuś Puchatek nie stawia się ponad innymi mimo, że jest przecież głównym bohaterem. Wręcz przeciwnie, pomaga w dyskretny sposób celem nie urażenia nikogo. A to małe co nie co to tylko jego sprytny sposób na odwrócenie od siebie uwagi, żeby niby to przypadkiem pomagać innym.

  15-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar Onnaaa #3

Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów...

  16-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar nieujarzmiony_1 #4

- Mark, z animowanego serialu fantastycznego dla dzieci: "Wojna planet",

- Luke Skywalker z "Gwiezdnych wojen",

- Staś z "W pustyni i w puszczy",

- Robin Hood z serialu "Robin z Sherwood",

- John Rambo z "Rambo" ,

- Bohaterowie z wielu westernów.

  20-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar nieujarzmiony_1 #5

...No i... nie pamiętam dobrze, czy chciałem się z nim utożsamiać, czy nie, ale lubiłem też bardzo oglądać bajki o misiu Koralgolu (być może przez "C" się to imię pisze).


  20-02-2016 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA


Zamknij