Walentynki Chełmińskie z Omsią. Zwiedzaj, poznawaj, zakochaj się!

Dodane przez: Omsia
Kiedy:
2017-02-10, 18:00 - 2017-02-12, 16:00
Gdzie: Grudziadz (kujawsko-pomorskie)
Zbożowa, Polska

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Wolne miejsca: 4/16

Opis wydarzenia

Walentynki Chełmińskie z Omsią. Zwiedzaj, poznawaj, zakochaj się!

Mimo pogody iście zimowej, nie ma lepszego terminu na odwiedzenie tego miasta. Chełmno bo o nim mowa, nazywane jest „Miastem Zakochanych”, a to za sprawą przechowywanych od ponad 200 lat w kościele farnym relikwii św. Walentego oraz corocznie obchodzonego w dniu 14 lutego – Dnia Świętego Walentego. Tydzień poprzedzający Dzień Zakochanych w Chełmnie przepełniony jest szczególną „walentynkową atmosferą”. W tym czasie w mieście nie brakuje walentynkowych zabaw, konkursów, wystaw, kiermaszów smaku i rękodzielnictwa czy projekcji filmów miłosnych. Handlowcy upiększają w tym dniu w szczególny „walentynkowy” sposób swoje witryny. Ogłaszany jest konkurs na najpiękniejszą witrynę walentynkową, który w celu promocji imprezy i jednocześnie zacieśnienia kontaktów, przeprowadzany jest również w sąsiednim Świeciu. Chełmińscy piekarze i cukiernicy przygotowują na ten dzień duże ilości popularnych przez cały rok w Chełmnie, „bułeczek walentynkowych z lubczykiem” oraz innych wyrobów cukierniczych w kształcie serc. Odprawiane są także uroczyste msze święte w kościele farnym, podczas których wystawia się relikwie św. Walentego. 14 lutego na scenie przy chełmińskim Ratuszu odbywają się rozstrzygnięcia konkursów walentynkowych, m.in. „Festiwalu Piosenki Miłosnej” z oraz występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W ostatnich latach można było usłyszeć takie sławy jak: „LESZCZE”, „ARKA NOEGO”, „IRA”, „ZAKOPOWER”, „BRATHANKI”, „RICO SANCHIES & GIPSIES”, „ANIA WYSZKONI”, „FEEL” i wielu, wielu innych…

W romantycznej podróży po Chełmnie zaplanujemy również zwiedzanie całej starówki, wpisanej w 2005 roku na Listę Pomników Historii Prezydenta RP.

Z Chełmna wyjedziemy zakochani w jego atmosferze i zabytkach - tu czas zatrzymał się w starych murach, a zegar z wieży ratusza wybija tylko szczęśliwe godziny.

Co będziemy robić? Spacerować wśród pięknych ceglanych budynków Starego Miasta, zwiedzać średniowieczne budowle, z których słyną trzy miasta ziemi chełmińskiej, spędzać czas razem w przyjemnej atmosferze, ronić łzy podczas romantycznego filmu... i co nam jeszcze do głowy strzeli!


Program:

10 luty (piątek)

16.00-18.00 Przyjazd do Chełmna zakwaterowanie

19.00 Wieczorny spacer po Starówce

20.00 Ognisko powitalne z kolacją grillową na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w którym śpimy. Puścimy lampion szczęścia w intencji miłości bliźniego (!)

21.00 Kino z Amorem – film o miłości w specjalnie dla nas zarezerwowanej sali multimedialnej Ośrodka

11 luty (sobota)

9.00 Śniadanie

11.00 "Kocham życie"! Walentynkowe MORSowanie - dla chętnych! SĄ TU JAKIEŚ MORSY???

Zwiedzanie miasta

12.00 Wernisaż wystawy prac plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pięknym Kościele pw. św Jakuba Starszego i św. Mikołaja

13.00 Warsztaty komiksowe w Chełmińskim Domu Kultury "Miłość(nie)poważna w satyrze i komiksie - Jarosław Jaro Wojtasiński - karykaturzysta i satyryk

14.00 Spacer po mieście, wspólny obiad

Czas wolny

19.00 Koncert Martyny Jakubowicz - Jubileuszowy Recital - Największe Hity na 40- lecie!

W 2017 roku przypada czterdziestolecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz. Z tej okazji Artystka przygotowała repertuar zawierający jej największe przeboje z lat 80-tych, 90-tych, a także z ostatnich dwóch płyt, w tym nagrodzonej Mateuszem 2016 płyty „Prosta Piosenka”. Koncertowi towarzyszy otwarcie wystawy prac z XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości”.

Wieczorne pogaduchy

Nocleg


12 luty (niedziela)

9.00 śniadanie

10.00 Wycieczka do Grudziądza przez Świecie

11.00 Zamek Krzyżacki w Świeciu - zwiedzanie z przewodnikiem

Grudziądz - Zwiedzanie Starego Miasta, spacer wśród spichrzy grudziądzkich, Wieża Zamkowa, Piękne stare mury i doskonały widok - tego można się spodziewać po staromiejskiej części Grudziądza. Szczególnie warta uwagi jest odrestaurowana baszta, z której rozpościera się cudny widok na całe miasto i Dolinę Wisły. Charakterystyczną dla Grudziądza panoramę tworzy usytuowany na wiślanej skarpie, zespół dawnych spichrzy, z których najstarszy murowany powstał w połowie XIV wieku, ale w zdecydowanej większości z XVII-XVIII w. Te monumentalne budynki spełniały wówczas funkcję magazynów zbożowych oraz obronną. Od strony Wisły budynki mają nawet 10 kondygnacji, podparte są wysokimi skarpami, od strony miasta przeważnie dwukondygnacyjne.

15.00 Obiad w zakresie własnym (ale wspólnie!)

16.00 Po obiedzie zakończenie weekendu i powrót do domku


Koszt imprezy:

 • 349,00PLN

Zgłoszenia:

 • do 20 stycznia

W cenie:

 • 2 noclegi ze śniadaniem w pokojach 1 i 2-os. z łazienkami (do jedynki dopłata 20 PLN/noc)
 • do dyspozycji sala multimedialna
 • 2 kolacje (w tym jedna przy ognisku: kiełbaski, chleb, sałatka, ogórek, smalec, herbata, musztarda, keczup)
 • Atrakcje miejskie związane z obchodami dnia św. Walentego
 • Koncert
 • Bilet wstępu do Zamku w Świeciu
 • Przewodnik po Zamku
 • organizacja i stała obecność opiekuna grupy – czytaj: wyjazd z Omsią

Pytania:

 • pisz/dzwoń do mnie: Omsia 502 601 656

Nocleg 10 minut spacerkiem do Centrum: http://www.ecwm.chdk.pl/galeria.html

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij