Obłędny weekend z Błędnymi Skałami i Szczelińcem w tle

Dodane przez: gralka
Kiedy:
2017-05-19, 14:00 - 2017-05-21, 16:00
Gdzie: Karłów (dolnosląskie)

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Wolne miejsca: 1/16

Opis wydarzenia

Majowa aura nastaraja do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Nasza mała ekipa wyrusza na majówkę w Góry Stołowe i Błędne Skały w dn. 19 – 21.05.2017. Może ktoś chciałby się do nas przyłączyć? Zapraszamy.

Zaplanowaliśmy sobie następujący program zwiedzania (może ulec zmianie):


Piątek

- przyjazd od ok. 14.00 godz., zakwaterowanie, czas wolny wg uznania

- wieczorek integracyjny – obowiązkowy - z ogniskiem i tańcami :)


Sobota (wycieczka na cały dzień – piesze szlaki turystyczne, przejazdy samochodami)

- piesza wycieczka na Szczeliniec – najwyższy szczyt Gór Stołowych - 919 m n.p.m. - zaliczany jest do Korony Gór Polski, stanowi wspaniały punkt widokowy. Na szczyt prowadzi droga zbudowana z ponad 600 kamiennych stopni. Płaski wierzchołek to ogromny labirynt powstały w naturalny sposób z oryginalnie uformowanych form skalnych. Wielbłąd, Słoń, Wiewiórka czy stanowiący wręcz symbol tych gór, Małpolud, to najpopularniejsze formy, od których pochodzą nazwy tych skał. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się nawet do lipca (Piekiełko).


- zejście do Karłowa i wyjazd samochodami do Kudowy-Zdroju (Pijalnia Wód cheeky w Parku Zdrojowym) oraz zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej (ściany i sufit kaplicy wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.)


Dojazd do Kudowy-Zdroju fragmentem Drogi 100 Zakrętów (droga ma wiele zakrętów i serpentyn, a piękne widoki zapierają dech w piersiach laugh)


- z Kudowy wyjazd do Parku Narodowego i zwiedzanie Błędnych Skał - labiryntu szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy na platformie o nazwie 'Skalne Czasze'.


- powrót do Karłowa na obiadokolację. Około 20.00 godz. - … integracji ciąg dalszy przy własnej muzyce w pensjonacie lub przy ognisku smileycheekyyes


Niedziela - propozycje do wyboru:

- Wodospady Pośny

- Bazylika w Wambierzycach

- Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej

- Twierdza i Labirynty w Kłodzku

- Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

- Skalne Miasto Adrspach - na ten wariant stawiamy :)


- godz. 14.00 -15.00 – tradycyjnie - podsumowanie i zakończenie wycieczki


Nocleg w Agroturystyce ‘Zacisze’ w Karłowie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką: http://noclegikarlow.pl/


Doba trwa od 15.00 do 10.00 godz. (przed lub po można zostawić bagaże w aucie na bezpłatnym parkingu).

Do dyspozycji mamy salę kominkową (sprzęt grający i płyty na wieczorek integracyjny organizujemy we własnym zakresie). Jeżeli dopisze pogoda to w piątkowy wieczór rozpalimy ognisko lub grilla. Zakup jedzenia, drinków ;), węgla do grilla, tacek, kubeczków itp. – organizujemy sobie sami. Możemy umówić się tak, że na piątkową integrację każdy coś przywiezie od siebie na wspólną biesiadę.

Czajnik, lodówka, szklanki, talerzyki są w ogólnodostępnym aneksie kuchennym. Najbliższa stacja benzynowa i bankomat znajdują się w Radkowie lub w Kudowie-Zdroju. Na wszelki wypadek proszę zaopatrzyć się w gotówkę :). Sklep spożywczy w okolicy czynny jest do godz. 18.00.


Koszty:

- noclegi - 175 zł za cały pobyt w agroturystyce na 1 osobę (w tym: 2 noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolacja, opłata klimatyczna)

- bilety wstępów na teren Szczelińca Wielkiego oraz Błędnych Skał kosztują po 7 zł

- ‘parking górny’ przy Błędnych Skałach – 20 zł za samochód osobowy

- dojazd - we własnym zakresie - najlepiej umówić się na podróż w paroosobowych 'ekipach' autem – będzie raźniej i ekonomiczniej.


Liczba miejsc ograniczona (do 16 osób). Chętnych proszę wpisanie się i o wpłatę zaliczki w wys. 90 zł do dnia 21.04.2017 r. (szczegóły na priv.). Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki. W przypadku rezygnacji z wycieczki zaliczka nie podlega zwrotowi, chyba że znajdzie się osobę chętną na swoje miejsce, lub wyjazd zostanie odwołany.


Jest to wyjazd prywatny, zatem udział w niniejszym wydarzeniu jest całkowicie dobrowolny i każdy jego uczestnik ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność za wszelkie zdarzenia i ich następstwa, jakie zaistnieją w związku ze swoim postępowaniem (działaniem lub zaniechaniem) podczas lub w związku z uczestniczeniem w wydarzeniu. Każdy z uczestników zawiera lub nie zawiera z firmą ubezpieczeniową umowę ubezpieczenia w zakresie przez siebie uznanym za właściwy oraz na własne ryzyko.

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij