Norwegia Lofoty

Dodane przez: Aga0333
Kiedy:
2017-06-13, 02:00 - 2017-06-20, 03:00
Gdzie: Trondheim (Norwegia)

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Opis wydarzenia

Lofoty są jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem przyrodniczo-krajobrazowym. Tworzą je wyrastające z oceanu góry o poszarpanych skalistych wierzchołkach, liczne cieśniny z wartko płynącą wodą i fiordopodobne zatoki, kryjące w swym wnętrzu spokojne i jakby zapomniane przez świat wioski rybackie, a także zielone, pełne kwiatów łąki z pasącymi się na nich stadami owiec, górskie strumienie oraz, co wyda się Państwu zapewne dziwne, piękne piaszczyste plaże! Wyspy dzięki docierającemu tu Golfsztromowi odznaczają się stosunkowo łagodnym klimatem.
Archipelag składa się z dziesiątek wysp i wysepek a jego główne cztery wyspy – Moskenesoy, Flakstadoy, Vestvagoy i Austvagoy – połączone są ze sobą mostami. Przemieszczanie się po Lofotach nie wymaga więc przepraw promem. Co bardzo cieszy bo Norwegia to nie tylko najpiekniejszy kraj świata, ale jednoczesnie najdroższy :(
My oczywiście chcemy przez te 5 dni pobytu na archipelagu zobaczyć jak najwięcej więc wypożyczamy na miejscu samochód, albo nawet dwa :)

Lecimy Wizzairem z Gdańska do Trondheim. 13-20.06.2017
Bilety każdy kupuje samodzielnie, ale oczywiście pomożemy w zakupach. Na ten moment kosztują bez bagażu około 600zł. Kto bardzo chce może kupić, ja poczekam na jakąś promocję -20%, która pojawia się w Wizzair ostatnio dość często. Bagaż do Norwegii przynajmniej jeden na dwie osoby dokupić trzeba, ze względu na dość wysokie ceny żywności. W tym roku jednak zadbałam o to, aby tej żywności nie trzeba było brać dużo. A mianowicie na Lofotach śpimy w hotelu ze śniadaniami. Na szczęście w Norwegii są to obfite śniadania, a nie tylko południowy rogalik z kawą.
Śniadania mamy więc zapewnione w hotelu, a obiadokolacje będziemy przygotowywać sami. Można zabrać rzeczy z Polski, a można zakupić artykuły w dyskontowym supermarkecie Rema 1000. Sprawdziliśmy w zeszłym roku i naprawdę można tam znaleźć artykuły w cenach przybliżonych do tych w Polsce. Jeśli doliczymy koszt bagażu w Wizzair to naprawdę nie opłaca się targać wielkich ilości jedzenia z Polski.

Dalej przemieszczamy się pociagiem z lotniska do centrum, a następnie pociągiem nocnym do Bodo. O 9 jestesmy na miejscu i udajemy sie w kierunku przystani, aby przepłynać do Moskenes.
Na miejscu czeka nas jeszcze autobusowa przeprawa do Leknes gdzie odbieramy nasze auta i przez kolejne 5 dni nie będziemy zalezni od komunikacji miejskiej.
Co bedziemy robić? Przede wszystkim nie będziemy sie spieszyć. Termin, który wybrałam po pierwsze daje nam największe prawdopodobieństwo bezdeszczowej pogody, a po drugie będziemy mięli możliwość podziwiania i korzystania z jednego z najpiękniejszych cudów natury - z białych nocy :)
zaplanowałam kilka trekkingów: na najwyższy szczyt Lofotów Zachodnich Hermannsdalstinden, na Reinebringen z którego widok opisany jest, jako jeden z najpiękniejszych na Lofotach i dosyć trudny, ale piękny widokowo szlak na Himmeltindan.
Popłyniemy tez na najpiękniejszą plaże w Bunes, zobaczymy Trollfjorden, niezwykle wąski fiord o wysokich skalistych zboczach; będziemy podziwiać bajkowo wręcz kolorowe rybackie wioski i suszące sie dorsze. W Svolvær chętni będą mogli spróbować drinków w lodowym barze :) (atrakcja dodatkowo płatna, bilet 165nok)
Śpimy w okolicy miejscowości Svolvær w hostelu w pokojach dwuosobowych. W cenie są śniadania w formie bufetu, bezpłatne wifi i mozliwość korzystania z wyposażonej kuchni.

Cena 3050 pln zawiera:
- bilet kolejowy lotnisko Trondheim dworzec Trondheim
- bilet kolejowy na trasie Trondheim Bodo (bilety najtańsze sa na ok 60 dni przed wylotem i wtedy będziemy je kupować. Później cena wzrasta i osoby, które zgłoszą się później będą musiały pokryć różnicę). Nie ma mozliwości zwrotu biletów.
- bilet na prom Bodo Moskenes
- koszt wypozyczenia auta z pełnym ubezpieczeniem
- zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
- obfite śniadania
-ubezpieczenie turystyczne:
Koszty leczenia: 40 000 €
Koszty ratownictwa: 5 000 €
Assistance: Standard Plus
NNW: 5 000 €
Bagaż podróżny: 500 €
Odpowiedzialność cywilna: 50 000 €

Cena nie zawiera
- kosztów zakupu biletu samolotowego
- kosztów benzyny i dróg (ok 150pln)

Miejsc mamy tylko 9.

Rezerwacja miejsc po wpłacie zaliczki w wysokości 300zł
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Kotakt: wyjazdy@mustgo.pl
Tel kontaktowe: Aga 604778280
www.mustgo.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij