Muzyka Narodów - Latino Americana - Kwartet Fourmat Gabriel

Dodane przez: Assa
Kiedy:
2017-08-20, 16:00 - 2017-08-20, 18:00
Gdzie: Bytom (sląskie)
ul. Wrocławska

Dla kogo: dla wszystkich


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Opis wydarzenia

Wszystkich melomanów i nie tylko zapraszam na koncert z cyklu Muzyka Narodów w wykonaniu Kwartetu Fourmat Gabriel.

W repertuarze muzyka amerykańska, rozrywkowa, jazzowa, m.in.: takich kompozytorów jak: Leonard Bernstein, Duke Elington, Hans Zimmer, Jerry Bock i John Kander.


KWARTET FOURMAT GABRIEL
Gabriel Koszela – obój,
Tomasz Picz - akordeon,
Jacek Gwizdoń - wiolonczela,
Ronald Tuczykont – kontrabas
Aleksandra Stokłosa – solistka Opery Śląskiej.


Gabriel Koszela jest pierwszym oboistą i rożkistą Orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. Laureat szeregu konkursów w tym I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie instrumentów dętych drewnianych w Olsztynie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie oboju prof.Tomasza Miczki. Jako pierwszy oboista brał udział w koncertach i spektaklach m.in. z Orkiestrą Opery Wrocławskiej, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Filharmonią Śląską, Filharmonią Bałtycką, orkiestrami kameralnymi, Big Bandami w Polsce i zagranicą.
Jacek Gwizdoń wielokrotnie współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia z którą koncertował w kraju i za granicą grając pod batutą wybitnych dyrygentów, takich, jak: Y.Menuhin, J.Frantz, J.Krenz, V.Schmidt Gärtenbach, J.Maksymiuk, K.Penderecki. Często występował jako koncertmistrz renomowanych zespołów, m.in. Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”, Cameraty Impuls, Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”
Ronald Tuczykont – muzyk jazzowy , kompozytor. Studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, bral udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granica (Silesian Jazz meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Współpracował z wieloma światowej sławy muzykami jazzowymi m.in Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.
Tomasz Picz – absolwent SM st Podst.i Lic .im F.Chopina w Bytomiu w klasie akordeonu i waltorni.(1992) Laureat i uczestnik wielu konkursów akordeonowych.
Aleksandra Stokłosa - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Już w okresie studiów które ukończyła z wyróżnieniem w 1997r, w klasie prof. Michaliny Growiec. Występuje w kraju i zagranicą. W 1999r. zadebiutowała w Operze Śląskiej partią Donny Elwiry w premierowym przedstawieniu "Don Giovanniego" W.A. Mozarta W roku 2007r. nawiązała również współpracę z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka gdzie występowała w koncertach poświęconych pamięci Jana Kiepury oraz w "Zemście Nietoperza". Temperament oraz predyspozycje aktorskie pozwalają Aleksandrze Stokłosie na wykonywanie partii o charakterze lirycznym jak i dramatycznym. Publiczność kocha artystkę także w repertuarze koncertowym.


Miejsce: Amfiteatr w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu


Wstęp wolny :)

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij