JESIONIKI - ostatnie miejsca

Dodane przez: gammy
Kiedy:
2017-08-26, 05:00 - 2017-08-27, 00:00
Gdzie: Poznań (wielkopolskie)

Dla kogo: dla wszystkich

Wiek: 10 - 100


WYDARZENIE ARCHIWALNE

Wolne miejsca: 2/7

Opis wydarzenia

Słowo się rzekło - ruszamy na południe.

W przedostatni weekend wakacji zapraszam Was na wycieczkę zagraniczną wink
Nie będzie to jednak ani lot na gorące wyspy, ani skok na wysokie góry. Udamy się do bliskich nam Czech, głównie po to, aby odwiedzić Pradziada, czyli zdobyć najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich. Przy dobrej widoczności (oby, oby… wink) z Pradziada dostrzec można Śnieżkę, Tatry, Małą Fatrę oraz Masyw Schneeberga w austriackich Alpach! Czubek wieży na Pradziadzie jest najwyżej położonym punktem stałym w całych Sudetach. Znajduje się on bowiem na wysokości 1653 m n.p.m., a więc kilkadziesiąt metrów wyżej aniżeli najwyższy punkt Obserwatorium Wysokogórskiego IMGW na Śnieżce, znajdujący się na poziomie 1620 m n.p.m.
Jesioniki znajdują się w północno-wschodnich Czechach na pograniczu Moraw i Śląska, przy granicy z Polską. Obszar ten tworzą pasma górskie Kralickiego Śnieżnika, Gór Rychlebskich oraz Wysokiego i Niskiego Jesionika. Wszystkie te pasma, oprócz Niskiego Jesionika, przekraczają wysokość 1000 m n.p.m. Niski Jesionik z najwyższą górą Sluneczna (798 m n.p.m.) tworzy łagodnie pofałdowany płaskowyż we wschodnim obszarze. Całe pasmo górskie Grubego Jesionika tworzy szańce górskie o średniej wysokości 1350 m. W ich wschodniej części znajduje się również najwyższa góra Moraw i Śląska – Pradziad (1492 m). Jesioniki oferują idealne warunki do wypoczynku, turystyki pieszej, jak również do uprawiania sportów.
Więcej o Jesionikach przeczytacie tutaj. Zachęcam do lektury:)
http://www.navstivtejeseniky.cz/pl


Opis trasy:

W sobotę skupiamy się wyłącznie na zdobyciu Pradziada-najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich. Ze względu na unikalne walory przyrodnicze w 1991 roku w obrębie jego szczytu został utworzony Rezerwat Przyrody . Powstał on z połączenia 6 odrębnych mniejszych rezerwatów. Ścisłej ochronie podlega tu roślinność alpejska i tundrowa oraz prastary drzewostan świerkowy. Wędrówkę na szczyt Pradziada rozpoczniemy w Karlowej Studzience. Spotyka się tutaj wiele szlaków turystycznych. Zielony prowadzi w górę do osady Owczarna u stóp Pradziada, a żółty i niebieski przez schronisko Braborka na sam szczyt. My pójdziemy szlakiem zółtym. Jest to jeden z najładniejszych szlaków w Sudetach przebiegający przez Wąwóz Białej Opawy. Cały odcinek wąwozu jest niezwykle malowniczy i wprowadza w zachwyt każdego, kto ma okazję podziwiać te widoki pierwszy raz. Po drodze kolejne wodospady, z których największy ma prawie 8 metrów. Po przejściu całego wąwozu pojawią się zawieszone na skałach mostki, a pod każdym z nich wodne kaskady Białej Opawy wink. Po dojściu do gościńca Barborka, łyk złotego napoju i niedługi spacer drogą dojazdową wprost na szczyt Pradziada. U góry zapierająca dech w piersiach panorama na pobliskie szczyty oraz niżej położoną okolicę. Po krótkim popasie, zejście do miejsca noclegu czyli do wsi Klepacov. Nocleg w ośrodku Ztracenka

http://www.chata-ztracenka.cz/

Nocleg w standardzie turystycznym. Pokoje 2,3 i 4 os. Łazienki na korytarzu.
W niedzielę chcemy zobaczyć Dlouhé Straně - trzecią pod względem wielkości elektrownię szczytowo-pompową na świecie, należącą do siedmiu cudów Republiki Czeskiej oraz pomaszerujemy na Czeronohorske sedlo, gdzie zakończymy wycieczkę.

Szczegóły: termin wycieczki 26/27 sierpnia

Koszt wyjazdu, uzależniony jest ściśle od frekwencji, i wynosi:
Dla grupy od 37 osób - 130 zł i 500 koron czeskich
Dla grupy 31-36 osób - 150 zł (500KC)
Dla grupy do 30 osób - 170 zł (500 KC)

W przypadku grupy poniżej 25 osób – wyjazd odwołanyfrown
Koszt obejmuje:
- przejazd autokarem w obie strony
- nocleg w pensjonacie w pokojach 2, 3 i 4 os.
- obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę
- ubezpieczenie
Koszt nie obejmuje:
- ew niedzielnego obiadu

Warunki uczestnictwa:
1. Potwierdzenie mailem lub smsem akces wyjazdu ( nie jest to równoznaczne z gwarancją miejsca na wyjazd)
2. Wpłata zaliczki w wysokości 130 zł, po której ma się zapewnione miejsce na liście wyjazdowej.
3. Wpłatę należy uiścić najpóźniej do dnia 24 sierpnia.

Uwaga!
Informuję, że zaliczka jest bezzwrotna! I w przypadku rezygnacji z wyjazdu przepada. Chyba ze zgłoszą się inne osoby na to miejsce zaproponowane przez rezygnującego. Przypominam też osobom, które jadą pierwszy raz, że potrzebne są dane do ubezpieczenia:
imię, nazwisko, adres, pesel.
laugh Czas start ~~
W razie problemów proszę dzwonić i pytać !!!


+ 48 609 887 333


Kolejny wyjazd planowany jest w terminie 23/24 września.Tym razem Pieniny będą "jeść nam z ręki "wink

Galeria i dyskusja są dostępne tylko dla zalogowanych

StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij