Polecane artykuły

 • Single z opolszczyzny. Są wśród nas

  Dodał/a: Mówią o Strefie

  StrefaSingla.pl jest oboko serwisu randkowego Sympatia.pl jednym z dwóch serwisów dla singli wymienianych w artykule autorstwa Anety Ludwig, opublikowanym 11.11.2011 r. w Nowej Gazety Opolskiej. Poniżej publikujemy fragmenty opracowane na podstawie wywiadu z Przemysławem Kamińskim/StrefaSingla.pl.

  Czytaj więcej →
 • Sylwester jako zadanie!

  Dodał/a: Lifestyle

  Kilka lat temu, gdy, upchnięci w niezbyt pakownym autku mojej przyjaciółki zmierzaliśmy ku wspaniałej mecie na wybrzeżu, by spędzić tam kapitalnego sylwestra i kilka przyległych dni, kierująca autem i jedyna jeszcze nie poddana wpływowi alkoholu właściciela samochodu dzieliła się z nami rodzinnymi przemyśleniami na temat znaczenia 31.12. w życiu współczesnego człowieka. 

  Czytaj więcej →
 • Facet po rozstaniu, część 2

  Dodał/a: Lifestyle

  Singlostwo nie jest powołaniem na życie; niektórzy trafiają na tę drogę nie z własnej woli, nagle, nieprzygotowani. Szanse jakie ta nowa sytuacja stwarza przed jednostką są ogromne, ale trzeba podejść do nowej sytuacji możliwie racjonalnie, możliwie na chłodno. Duchy przeszłości mogą zniszczyć niejedno kapitalne przedsięwzięcie, jak ostatnio w wersji pop pokazał Christopher Nolan w Incepcji. W życiu tego rodzaju sabotaż przebiega mniej spektakularnie, ale ostatecznie potrafi prowadzić do podobnych konsekwencji – zadomowienia się w świecie, który nie jest prawdziwy, w świecie, który jest jedynie nasza projekcją. Do czasu przynajmniej. Gdy – ostatecznie – codzienność przebije się do świadomości można obudzić się obok obcej sobie istoty i bez szans na łatwe odnalezienie „wyjścia ewakuacyjnego”. 

  Czytaj więcej →
 • Facet po rozstaniu, część 3

  Dodał/a: Lifestyle

  Rozstanie zostawia przestrzeń. Tę złą, związaną z brakiem osoby, która znaczyła tak wiele przez tak długi czas. Ale zostawia też możliwość, by szukać nowych zainteresowań, poznawać rzeczy, na które po prostu nie było czasu wcześniej. To czas, który pozwala odkryć zaniedbane lub nieznane obszary własnych zainteresowań. To czas, który można spożytkować, by pojechać tam, gdzie zawsze chciało się pojechać, a gdzie ona z jakichś powodów jechać nie chciała; to czas, by odbudować relacje z ludźmi, których ona z jakichś powodów nie lubiła; to czas, by wreszcie zbudować od podstaw własnego Choppera w garażu. Możliwości są nieograniczone!

  Czytaj więcej →
 • WTF? Rozmowa zaszyfrowana

  Dodał/a: Lifestyle

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ktoś na Strefie lub w innym serwisie pisał do Ciebie jakimiś dziwnymi, pozornie nic nie znaczącymi, skrótami? Takie skróty to właśnie akronimy, czyli jeden z ważniejszych składników internetowego języka.

  Czytaj więcej →
 • Sposoby dla dziewczyn, żeby przeżyć Euro 2012

  Dodał/a: 6 Ostatni wpis od Jano66 Lifestyle
  Sposoby dla dziewczyn, żeby przeżyć Euro 2012

  Kazimiera Szczuka ściągnęła na swoja głowę gromy, nazywając Euro 2012 „samczym, idiotycznym i infantylnym kultem igrzysk”. Czy słusznie? Czy tylko mężczyźni wyczekują Euro?

  Czytaj więcej →
 • Sasha Cagen, Quirkyalone

  Dodał/a: Recenzje

  Legendarna już książka Sashy Cagen, wydana w 2004 roku, nie doczekała się jak dotąd polskiego przekładu. A szkoda – mogłaby wyznaczyć nowy standard w pisaniu o singlach.

  Czytaj więcej →
 • Netykieta, czyli o dobrych obyczajach słów kilka

  Dodał/a: Lifestyle

  Jak widomo, każdy język ma jakieś reguły i zasady. W sieci mówi się o netykiecie (ang. netiquette), czyli takim internetowym kodeksie zawierającym zbiór określonych reguł zachowania
  i sposobów komunikowania się użytkowników. Oczywiście są to tylko umowne zasady, ale ułatwiają mi, Tobie, nam życie w naszej Strefowej społeczności, a ich zbyt częste łamanie może grozić różnymi konsekwencjami – np. banem, czyli blokadą konta.

  Czytaj więcej →
 • Siła internetowych emocji

  Dodał/a: Lifestyle

  Język Internetu jest bardzo specyficzny. Najważniejsze w nim jest słowo pisane.
  W komunikacji w „realu” możesz posługiwać się głosem, brzmieniem, intonacją, mimiką, gestami, postawą itp. Rozmawiając na Forum Strefy musisz niestety obejść się bez tych możliwości. Z resztą nie tylko Ty masz taki problem, dotyczy to przecież każdego z nas
  i dlatego język sieci wytworzył sobie własne skróty (tzw. akronimy), znaki, słowa, symbole zastępujące niewerbalne treści.

  Czytaj więcej →
 • Perspektywy samotności

  Dodał/a: 10 Ostatni wpis od Kamawi Lifestyle

  Obalanie mitów: perspektywy samotności

  Na ile bycie singlem jest do bani? Co sprawia, że powszechne myślenie szufladkuje osoby żyjące w pojedynkę w kategorii „biedni nieudacznicy”? Dlaczego publicyści piszą, że single są mniej szczęśliwi niż małżeństwa? To tylko niektóre z pytań, jakie mogą odbijać się w głowie przeciętnego singla względnie zadowolonego ze swego życia. A my pytamy z kolei, ile szczęścia może skrywać powszechnie założone singlowe „półtora nieszczęścia”.   


   

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij