Polecane artykuły

 • Tajniki wiosennego flirtu

  Dodał/a: Lifestyle
  Tajniki wiosennego flirtu

  Wiosna ogłoszona. Cieplejsze dni nastały - również dla międzyludzkich relacji. Pogoda inspiruje do zaczepek, odważniejszych uśmiechów, tworzy okoliczności, w której grzechem jest nie spróbować zagadać do "uroczej nieznajomej" czy "zabójczego bruneta"...  Można z tym walczyć, ale jeśli ochota na flirt się utrzymuje, a lekkoduszne myśli nie oddają pola... może warto ulec potrzebie?

  Czytaj więcej →
 • Vademecum singla - singlowanie dla średnio zaawansowanych

  Dodał/a: Recenzje
  Vademecum singla - singlowanie dla średnio zaawansowanych

  Bycie solo nie jest proste. Życie w pojedynkę nakłada na człowieka problemy, które nawet w połowie nie są tak odczuwalne, gdy można je z kimś dzielić. Bywa, że w związku w ogóle nie nazywają się problemami. A gdy jest się samemu, ich ranga się zmienia. Co zrobić, by życie w pojedynkę było łatwiejsze?

  Czytaj więcej →
 • Single na minusie

  Dodał/a: Recenzje
  Single na minusie

  Single są dziś społecznym faktem dokonanym. To już nie tylko modne słowo i określenie dla grupy libertynów o uwodzicielskim uśmiechu, ale ważna część współczesnej Polski.

  Ci, którzy z przyczyn różnych swoją codzienność odmieniają tylko w liczbie pojedynczej, coraz częściej tym samym stają się bohaterami i bohaterkami filmów, powieści, seriali i artykułów w prasie. Ich droga z marginesu powszechnej uwagi do mainstreamu rozważań o państwie i społeczeństwie nie będzie, widać to dziś wyraźnie, ani krótka, ani łatwa. Ale że pierwsze kroki zostały już zrobione - nie powinno budzić wątpliwości. Jednym z dowodów na to może być ogłoszona przez Wydawnictwo Filar książka Dawida Kornagi Single +.

  Czytaj więcej →
 • Single - katolicy poszukują wspólnoty

  Dodał/a: 2 Ostatni wpis od Jokerka Lifestyle
  Single - katolicy poszukują wspólnoty

  Stereotyp singla utrwalany przez niektóre artykuły i część popularnych seriali w polskich stacjach telewizyjnych sugeruje, że to wyzwoleni z więzów moralności młodzi ludzie, którzy bez skrępowania poszukują pozytywnych doświadczeń - erotycznych, estetycznych, rozrywkowych...

  Czytaj więcej →
 • Czas na Blu-ray!

  Dodał/a: Lifestyle

  Technologia HD (czyli wysokiej rozdzielczości) wraz ze spadkiem cen telewizorów Plazmowych i LCD zaczyna być dostępna nie tylko dla audio i video-fili. Zakładamy, że macie już nowy TV (to temat na osobny artykuł), odtwarzacz Blu-ray ma jednak wciąż niewielu. Ceny płyt w Polsce co prawda wciąż wołają o pomstę do nieba (często te same pozycje, z polskimi napisami, można w Anglii kupić o połowę taniej), zdarzają się na szczęście jaskółki zmian - seria płyt za 59-79 zł przed ostatnimi świętami to już na przykład był akceptowalny wydatek. Zwarci i gotowi na wrażenia flimowo-muzyczne w wysokiej rozdzielczości zastanówmy się zatem, czym kierować się przy wyborze naszego odtwarzacza niebieskich płyt.

  Czytaj więcej →
 • Ekstrema samotności

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Danny'ego Boyle'a to przeprawa przez piekło, przeprawa u boku człowieka, który przez własną brawurę i lekkomyślność znalazł się w sytuacji bez wyjścia - uwięziony na dnie skalnej szczeliny przez głaz przygniatający mu rękę. Nie jest to jednak tylko survivalowy dramat, ale film, który otwiera się na wielorakie interpretacje. Jedna z nich może być próbą dyskusji z Boylem o tym, co znaczy niezależność i samodzielność we współczesnym świecie. I jakie są reguły takiej bezkompromisowej samotności.

  Czytaj więcej →
 • Przymrozek egzystencjalny

  Dodał/a: Recenzje

  Nowy film Debry Granik zaczyna się od piosenki. Śpiewany a capella przez Meredith Sisco Missouri Waltz towarzyszy obrazom dzieci bawiących się przed niezbyt solidnie wyglądającym domem w jesiennym, burym krajobrazie. Kołysanka trwa, a widz dostrzega i starsza dziewczynę - pracującą, bawiącą się nieco z dziećmi. Piosenka mówi o przeszłości i brzmi jak magiczne zaklęcie nakładane na tę szarą rzeczywistość, zaklęcie, które sprawia, że szarość może wydawać się od samego początku nieco mniej szara. Ale tylko na chwilę.

  Czytaj więcej →
 • Refleks singla, czyli o tym, dlaczego warto wcześnie zaplanować lato

  Dodał/a: Lifestyle
  Refleks singla, czyli o tym, dlaczego warto wcześnie zaplanować lato

  Wszyscy ci, którzy na urlop wybierają się w lipcu i sierpniu powinni już teraz poważnie zastanowić się, nad celem podróży. Jeśli planuje się udział w imprezie zorganizowanej, pora jest najwyższa. Atrakcyjna oferta „first minute" oznacza, że może w tym roku zabraknąć oferty „last minute". Również na rynku wakacji dla singli zrobiło się gorąco.  

  Czytaj więcej →
 • Udane targi turystyczne ITM Warsaw 2011

  Dodał/a: Lifestyle

  W weekend 21 – 23 stycznia 2011 r. nasz serwis StrefaSingla.pl był jednym z gości Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie. Naszym celem było zaprezentowanie podmiotom biznesowym możliwości współpracy w przygotowaniu i sprzedaży usług turystycznych „skrojonych na singla”.

  Czytaj więcej →
 • Singiel nie będzie "na swoim"?

  Dodał/a: Lifestyle

  Mimo że rządowe dofinansowanie kredytu mieszkaniowego w ramach programu "Rodzina na swoim" będzie można uzyskać do końca roku 2012, single, wbrew wcześniejszym planom Rządu, nie załapią się, jak donosi portal RodzinaNaSwoim.pl, na tego rodzaju pomoc. A wsparcie to spore, bo budżet państwa przez osiem lat spłaca beneficjentom programu ponad połowę odsetek. W sumie można zaoszczędzić parędziesiąt tysięcy złotych. „Nie” singlom miało, według Wyborczej.biz i Open Finance, powiedzieć Ministerstwo Finansów.

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij