Polecane artykuły

 • Rozwód po polsku

  Dodał/a: Lifestyle

  Małżeństwo jako propozycja fakultatywna

  Duża część rozwodów wynika z tzw. niedopasowania charakterów. Ta kapitalna kategoria pokazuje, jak lekko ludzie ważą sobie dziś tak ważną deklarację, jaką jest ślubna przysięga. Małżeństwo nabiera charakteru przygody, niekoniecznie nawet obarczonej konsekwencjami. Mówi się, pisze o „przygodzie na jedną noc”, ale współczesne małżeństwa coraz częściej przebiegają w myśl podobnego – ekspresowego – scenariusza. 

  Czytaj więcej →
 • Seminarium o singlach

  Dodał/a: Lifestyle

  Spojrzeć na siebie z zewnątrz, rozpoznać samego siebie jako element większej całości: sąsiedztwa,  regionalnej wspólnoty, społeczeństwa. To niełatwe zadanie i nie każdemu potrzebne. Wymaga też pewnego samozaparcia i odpowiedniej dawki dystansu, by o własnych, często niełatwych i skomplikowanych, sprawach słuchać na wykładzie

  Czytaj więcej →
 • Stworzyć klub filmowy "Strefy"

  Dodał/a: 3 Ostatni wpis od Klub WARSZAWA Lifestyle

  Stworzyć klub filmowy? Pogadać o kinie? Przypomnieć zapomniane hity, filmoznawcze „lektury obowiązkowe”, niszowe rewelacje minionych dekad, ukochane popkulturowe przygody wszystkich pokoleń? Obejrzeć nowości w sprawdzonym gronie, bez zapachu popcornu unoszącego się pod powałą, raczej przy lampce dobrego wina? 

  Czytaj więcej →
 • Sylwester poza granicami kraju

  Dodał/a: Lifestyle

  Ilustrowany zdjęciem z palemką artykuł publikowany w połowie stycznia dawno już przestał kogokolwiek dziwić. Coraz częściej Polacy wyjeżdżają na wakacje na południe właśnie zimą – by odpocząć od zamrozu panującego u nas, by naładować baterie słoneczne i z uśmiechem wrócić do pracy. Plotka głosi, że odwilż, która w przeciągu minionego tygodnia zdążyła stopić większość śniegu w kraju, spowodowali „nagrzani” rodacy wracający z sylwestra na Karaibach. 

  Czytaj więcej →
 • Sylwester w strefasingla.pl

  Dodał/a: Lifestyle

  Kim jest współczesny singiel? Przebojowym, samodzielnym „yuppie”, któremu zakres obowiązków na drodze do sukcesu odbiera skutecznie czas na życie towarzyskie i który odpowiedzialnie zakłada też, że nie będzie miał czasu, by opiekować się rodziną?  Osobą wyobcowaną, z trudem nawiązującą znajomości? Rozczarowaną szeregiem związków jednostką, która z rezygnacją patrzy w przyszłość, bojąc się samotności? Niezłomnym donżuanem, który beztrosko szuka, choć marzy o „tej jednej, jedynej”…?  

  Czytaj więcej →
 • Szalone noce

  Dodał/a: Lifestyle

  Zdarzają się takie noce, noce, kiedy zmysłowość rozpiera człowieka ku czemuś, co trudno jest nazwać, a co przemienia się w niepohamowaną potrzebę bliskości, wspólnoty i spełnienia. Zdarzają się takie noce, kiedy jesteśmy chodzącą pożądliwością, nieukojonym dążeniem do zespolenia. Zdarzają się takie noce… 

  Czytaj więcej →
 • Święta bycia razem

  Dodał/a:

  Zbliżają się święta bożonarodzeniowe, czas szczególnie nacechowany potrzebą bliskości, wspólnoty i radości dzielenia się swoim czasem. Potrzeba ta częściowo wynika z ogólnoludzkiego pragnienia dzielenia się, dawania cząstki z siebie innym, po części jest wynikiem ostrych nacisków ze strony mediów i producentów wszelkiego rodzaju dóbr, które opakowane odpowiednio mogą zostać wykorzystane przez kogoś jako prezent. To interesując zresztą, jak udekorowane jemiołami i świerkami galerie handlowe irytują jednocześnie tych, którzy musza spędzać w nich straszliwie dużo czasu, by znaleźć prezent dla raz na rok widywanego wuja, który ma już siedemnaście portfeli i trzy kartony nigdy nieużywanych skarpet, jak i tych, którzy bardzo chcieliby mieć kogoś, dla kogo warto byłoby poszukać prezentu na zbliżający się czas świętowania.

  Czytaj więcej →
 • Tron

  Dodał/a: Lifestyle

  Każdy ze strefowiczów, który ma dziś około trzydziestu lat pamięta bardzo dobrze pierwszą część Tronu, filmu, który na początku lat osiemdziesiątych stanowił rewolucję w dziedzinie efektów specjalnych. Teraz w kinach, a wkrótce na DVD można będzie cofnąć się do przeszłości, pozostając w sferze nowych efektów 3D. Oto Tron: dziedzictwo, sequel przygody sprzed lat.  

  Czytaj więcej →
 • Zapach rządzi naszym pożądaniem

  Dodał/a: 4 Ostatni wpis od Agniesha Lifestyle
  Zapach rządzi naszym pożądaniem

  Z oglądanego kiedyś przeze mnie w czasach studenckich serialu Felicyty zapadła mi w pamięć scena, kiedy podczas rozmowy dwóch kumpli – Seana i Noela – ten pierwszy próbuje zanalizować powody, dla których drugi nie chce umawiać się z niesamowitą dziewczyną. 

  Czytaj więcej →
 • Jeszcze o południowoamerykańskich karnawałach

  Dodał/a: Lifestyle

  Wyjątkowe jest to, że (w przeciwieństwie choćby do karnawału w Rio) zamiast postaw biernych obserwatorów turyści zachęcani są do przyjęcia roli czynnych uczestników. Każdy  może założyć kostium, by poczuć się częścią trwającego święta. To ważna różnica. Daje szansę na współtworzenie festiwalowej ludzkiej masy i pełną integrację w zmysłowym, kolorowym i ekstatycznym dwudniowym maratonie tańców i innych rozkoszy!

  Czytaj więcej →

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij