Poleć znajomym:

Szybkie randki – opinie Internautów

Dodał/a: 22 Ostatni wpis od stokrotka238

Zdania na temat szybkich randek są podzielone. Jak każda nowość, przyciągają zainteresowanie, o czym świadczy ta wypowiedź użytkowniczki forum "Świat według singli" w serwisie gazeta.pl: Hej, próbowaliście kiedyś szybkich randek? Brałam udział i polecam. Kilkanaście randek w ciągu 2 godzin Fajna zabawa, tak jakby towarzyska gra. Sądzę, że to jest lepsze niż randki w sieci, w internecie.Próbowałam i tego i zawsze okazywało się, że ktoś wygląda inaczej niż na fotkach) (1).Przede wszystkim szybkie randki pozwalają (też w odróżnieniu od kontaktów online) przekonać się, czy między partnerami jest „chemia”, czy nie: Tak sobie pomyślałam, że jednak jest trochę argumentów za tego typu "zabawami". Przecież zdarza się, że wystarczy jedno spojrzenie i nie trzeba 7-8 minut rozmowy, by wiedzieć, że chce się tą osobę znać. To ta tak zwana miłość od pierwszego wejrzenia, czy jakoś tak  - stwierdza z kolei Maniva na forum Wizaz.pl (2).

Równie często pojawiają się jednak zastrzeżenia – zwykle związane z tym, że nie da się poznać drugiej osoby w ciągu kilku minut, a pierwsze wrażenie bywa złym doradcą: Ludzi poznaje się całe życie. Nie wierzę, że kilka minut, czy sekund rozmowy sprawi, że zapali sie zielone światło i nagle się odkryje, że to właśnie ON […]Nie wyobrażam sobie, że można człowieka ocenić w kilka minut. To nie towar, że spojrzymy, obejrzymy, chwilkę się przyjrzymy - zamienimy parę słów i już wiemy, czy nadaje sie do 'spożycia' ,czy nie. Można z kimś być całe życie i tak naprawdę go nie znać. A co dopiero mówić o kilku minutach. Kto to wymyślił??

Szybkie randki kojarzą się też z zabieganiem i brakiem czasu na inwestowanie w kontakty miedzyludzkie – a to źle rokuje dla przyszłego związku: Jak ktoś chce, niech idzie, ale jak dla mnie to głupota. Jeśli ktoś jest tak zapracowany, że nie ma czasu na nic innego tylko na "speed date", to niech nie oczekuje, że znajdzie tego jedynego na cale życie, bo nie będzie mieć potem czasu na kolejne randki, ślub czy urodzenie dziecka.

Może jednak tak poważne podejście i wybieranie się na spotkanie speed dating z planami znalezienia żony/męża to po prostu niewłaściwe podejście? Jak komentuje użytkowniczka forum wizaż.pl: Nie o to tu chodzi żeby kogoś oceniać i od razu budować jego portret psychologiczny!! Za to w ciągu 5 minut na pewno mogę stwierdzić czy mam ochotę jeszcze kiedyś z tym kimś się spotkać, czy też nie, czy mnie zaintrygował i czy czuję jakąś "nić porozumienia". Zwłaszcza, jeśli jest to ktoś przeciwnej płci, takie rzeczy po prostu się czuję!

Czy nie lepiej potraktować szybkie randki jak nowe doświadczenie i zabawę towarzyską? Tak argumentuje użytkownik onetu (3): A ja bym chętnie poszedł :-) Ciekawe doświadczenie. Taki egzamin z siły swojej urokliwej argumentacji ;-)) I tylko tak bym to potraktował.


(1) http://forum.gazeta.pl/forum/w,23941,123311891,123311891,a_moze_speed_dating_.html
(2) http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215126
(3) http://forum.interia.pl/speed-dating-czy-ktos-byl-co-sadzicie--jakie-wrazenia--tematy,dId,986420,strona,2

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar Anet_ #13

 

Edytuję, bo coś zepsułam i nie umiem naprawić

Teoretycznie rozumiem, w praktyce wolałabym 10 osobnych randek :D

Ale znalazłam kolejny plus: nie musisz mówić nikomu wprost, że nie jesteś zainteresowany dalszą znajomością.

  26-04-2013 Zgłoś nadużycie
Avatar DUCATI #14
Użytkownik redups napisała:

I jeszcze... ten komfort, że o ewentualnym braku zainteresowania nie trzeba oznajmniać siedząc twarzą w twarz - szanuję ludzi i to byłoby trudne.


Jesli nie mowisz w twarz, to, jak dla mnie, nie szanujesz ludzi...

  10-11-2013 Zgłoś nadużycie
Avatar qbul #15

A gdzieś w Krakowie to ogranizują? chyba z ciekowości poszedłbym ....  03-01-2014 Zgłoś nadużycie
Avatar fabian1555 #16

tak, jest kilka firm, sam byłem miesiąc temu i było całkiem ciekawie. Jak dla mnie było całkiem ok, poznałem kilka fajnych osób. Takie randki mają swój "klimat"

  25-11-2015 Zgłoś nadużycie
Avatar kasiagrand #17

W krakowie szybkie randki organizują fabryce par na Friedleina 4-6

http://www.fabrykapar.pl/szybkie-randki/szybkie-randki-w-krakowie

  22-01-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar MartaDominiecka #18

Ja jestem jestem singielką już jakiś czas, ale hola hola, zamierzam to wkrótce zmienić, nie mam zamiaru szukać swojej drugiej połowy w internecie, wolę fizyczne miejsca spotkań młodych ludzi w pobliskiej miejscowości, ti jest kilka przykłądów gdzie można znaleźć swoją miłość, pomysł na pierwszą randkę Później już tylko zostaje pielęgnacja znajomości (jeśli się sobie spodobamy) a dalej już wilka niewiadoma, oby skończyło się pomyślnie :-) taki mam plan na poznanie chłopaka

  05-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar nieujarzmiony_1 #19

Powiedzcie mi, czy zawiązały się jakiekolwiek pary dzięki tym randkom??

  05-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar nieujarzmiony_1 #20
Użytkownik Jano66 napisał:

Szybkie randki pomimo szybkości są dośc efektywne, bo spotykasz realną osobę z jej fizykalnością, tembrem głosu i gestykulacją, całym bogactwem i nędzą..a nie netowego fantoma złożonego ze sprytnie dobranych cytatów, bajtów i pixeli


Efektywne, jesli chodzi o samo to kilkuminutowe spotaknie.

Tylko, czy są efektywne, jeśli chodzi o poznanie kogoś na dłużej??

Bo, odnoszę wrażenie, że ludzie tam chodzą dla rozrywki...

  05-02-2016 Zgłoś nadużycie
Avatar SVATKA #21

A my zapraszamy na szybkie randki do Svatki! organizujemy speed dating w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi i w innych miastach Zapisy na szybkie randki na www.svatka.pl

  20-03-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar stokrotka238 #22
Użytkownik Niezwykły napisał:
Użytkownik Jano66 napisał:

Szybkie randki pomimo szybkości są dośc efektywne, bo spotykasz realną osobę z jej fizykalnością, tembrem głosu i gestykulacją, całym bogactwem i nędzą..a nie netowego fantoma złożonego ze sprytnie dobranych cytatów, bajtów i pixeli


Efektywne, jesli chodzi o samo to kilkuminutowe spotaknie.

Tylko, czy są efektywne, jeśli chodzi o poznanie kogoś na dłużej??

Bo, odnoszę wrażenie, że ludzie tam chodzą dla rozrywki...

Ja czasem chodzę na szybkie randki i bardzo polecam. Super sprawa, naprawdę w porządku ludzie, świetna atmosfera. Co do rezultatów jeden chłopak mówił mi, że był na ślubie kolegi, który swoją żonę poznał na szybkich randkach, a więc Da się!
  24-03-2017 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij