Poleć znajomym:

Potęga podświadomości - Joseph Murphy

Dodał/a: 30 Ostatni wpis od Mikos22
Potęga podświadomości - Joseph Murphy

"Potęga podświadomości" (tytuł oryginału "The power of your subconscious mind") po raz pierwszy wydana w roku 1963, natychmiast stała się bestsellerem. Sprzedawana jest w milionach egzemplarzy  i w tłumaczeniu  na najrozmaitsze języki. Ponad 700 000 egzemplarzy sprzedano już w Polsce. "Potęga podświadomości" to jeden  z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek  napisano.

Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Jeżeli myślisz często: „nie dam rady”, „nie potrafię”, „nie umiem”, „to nie dla mnie”, „to mi się nie uda”, masz brak motywacji  do działania i uważasz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, to znaczy, że nie znasz jeszcze potęgi swojej podświadomości, jaką posiadasz. Poradnik "Potęga podświadomości" odkrywa, jak łatwo można usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

Autor książki Joseph Murphy, jest doktorem religioznawstwa i filozofii. Prekursorem i krzewicielem pozytywnego myślenia. Autorem wielu bestsellerowych poradników na temat wiary w niezwykłą moc umysłu i ducha.

W swojej pracy doktor Murphy łączy wiedzę duchową z solidną, opartą na nauce analizą po to, by wyjaśnić, jaki wpływ na nas ma nasza podświadomość. Prezentuje także praktyczne i sprawdzone ćwiczenia, które mogą uczynić z umysłu potężne narzędzie służące poprawie codziennego życia. Autor  wykorzystuje także swoją wiedzę z zakresu religioznawstwa, która dodaje otuchy i wiary w siebie.

Dlaczego autor napisał tę książkę?
Motywacją do napisania książki była chęć autora do podzielenia się z innymi ludźmi odpowiedziami na pytania dlaczego ciągle jestem smutny/a, a inni szczęśliwi, dlaczego boję się nowych wyzwań, a inni  podejmują je z przekonaniem, że się uda, dlaczego brak mi pewności siebie, a innym nie, dlaczego pomimo ciężkiej pracy nie odnoszę sukcesów w swojej dziedzinie/zawodzie, a innym sukces przychodzi z łatwością? Książka jest napisana językiem potocznym, którym łatwo można wytłumaczyć podstawowe prawa rządzące życiem. Autor chce udowodnić, że potęga podświadomości czyni cuda i pomaga nam przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu, daje motywacje do dalszego działania,  dodaje pewności siebie oraz wiary w nasze możliwości „chcieć znaczy móc”, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Ogranicza nas tylko sposób myślenia i podejście do życia. W książce są podane również przekonujące dowody potwierdzające pozytywne działanie potęgi podświadomości i jaki wpływ ma na nas. 


Czym jest podświadomość?
Pojęcie podświadomości w psychologii zostało wprowadzone przez francuskiego neurologa i psychologa Pierre’a Janeta i oznacza ono dziedzinę życia psychicznego, która nie jest poddawana kontroli świadomości. Podświadomość jest innym stanem umysłu niż świadomość. Według doktora Josepha Murphy’ego chodzi głównie o odmienne funkcje. Zadaniem podświadomości jest kierowanie mechanizmami ciała za pomocą mózgu. Murphy dokonał podziału na umysł czuwający i śpiący, czyli na świadomość i podświadomość.

Podświadomość jest określana jako bank, który przechowuje wszystkie doświadczenia. To źródło naszej wyobraźni i twórczości. Wszystko to, czego nie pamiętamy w świadomości pozostaje w naszej podświadomości i ma wpływ na nasze dalsze życie. Autor podświadomość porównał do ciemni fotograficznej, ponieważ podświadomość jest gotowa przyjąć każdy sposób naszego myślenia bez względu na to czy jest to zły czy dobry sposób. Dlatego gdy nieopatrznie wpuszczamy do podświadomości złe myśli, dziwimy się potem, że te myśli stale znajdują wyraz w naszych codziennych doświadczeniach i stosunkach międzyludzkich. Dlatego, aby móc zmienić siebie musimy zmienić swój sposób myślenia odrzucając złe myśli i zastępując je dobrymi. Wówczas podświadomość zacznie podsuwać nam rozwiązania i nowe pomysły. 

Czy jesteśmy podatni na negatywne sugestie?
Autor twierdzi, że tak. Wyjaśnia jak negatywne sugestie wpływają na nasze zachowanie, jak się przed nimi bronić i przeciwstawiać negatywnym wpływom. Pokazuje jak można uciec do autosugestii konstruktywnej, aby pozbyć się negatywnych wyobrażeń wpojonych w przeszłości. Oto kilka przykładów sugestii negatywnych podanych przez autora:

 

  • Nigdy do niczego nie dojdziesz
  • Nie masz najmniejszych szans
  • I tak nie wygrasz
  • Po co Ci to wszystko
  • Jesteś na to za stary
  • To bez sensu

 

Skądś to znamy prawda? Przyjmując do siebie tego rodzaju cudze sugestie, sprawimy, że się urzeczywistniają w naszym życiu...

Jedną z zalet książki jest łatwość czytania ze zrozumieniem dla każdego odbiorcy. Działanie podświadomości jest pokazane na własnej historii autora a także na historii osób, które zmieniły sposób myślenia i uwierzyli w to, że ich pragnienie zostanie spełnione. Autor krok po kroku wyjaśnia nam, co zrobić i jak, żeby w pełni wykorzystać 

swoją podświadomość i zmobilizować do działania. Poruszanych jest wiele zagadnień związanych m.in. z dojrzałością emocjonalną, empatią, konstruktywną krytyką, pokonaniem strachu, przyznaniem się do błędu, wytrwaniem w dążeniu do celu. Uczymy się pozytywnego myślenia, jak mówić by być dobrze zrozumianym i umieć pokonywać własne słabości. Motywuje do podniesienia samooceny. „Pamiętaj, że dzięki wiedzy o działaniu umysłu łatwo osiągniesz swoje cele”.

 


optymistka2

Recenzja powstała w ramach projektu "SINGLE TWORZĄ". Zapraszamy do nadsyłania materiałów na adres: redakcja@strefasingla.pl

Autorką recenzji jest recenzji: Optymistka2

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar Optymistka2 #21

W nawiązaniu do Waszych pytań, dotyczacych moich propozycji do poczytania, poniżej podaję dwie pozycje, które moim zdaniem warto przeczytać

1. "Osobowość plus" Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie? Autor: Littauer Florence

W swojej książce autorka sięga do najnowszych osiągnięć psychologii, by pomóc nam zrozumieć innych i akceptować ludzi takimi, jakimi są. Książka świetnie napisana, czyta się szybko i przyjemnie. Dostępna również z płytą CD.

2. "Nieśmiałość" Autor: Zimbardo Philip

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa, wyjaśnia czym jest nieśmiałość, jakie są jej przyczyny. Wyjaśnia także, na czym polega trudność nawiązywania bliskich kontaktów z innymi ludźmi. Pokazuje proste sposoby i strategie podnoszące efektywność społecznego funkcjonowania. Książka doskonale opisuje wszystko, co związane jest z nieśmiałością. Zawiera część teoretyczną i część praktyczną z ćwiczeniami.

  08-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Fiolet693 #22
Użytkownik Optymistka2 napisała:

Kochani, czy jest ktoś, kto czytał tę książkę lub inną o podobnej tematyce?

  25-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Fiolet693 #23
Czytalam ja wiele lat temu od niej zaczela się moja przygoda z rozwojem osobistym. Polecam
  25-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar piter69 #24

czytałem tę książkę ciekawa lektóra która pomogła mi w życiu.można podświadomnie wpływać na innych ludzi,jest jeszcze kilka pozycji ciekawych do przeczytania oprócz tej książki wszystko zależy od ciebie czy ta książka ci wystarczy poznać jak działa podświadomość czy posunąć się dalej jesli cie ona zaciekawiła i chcesz głębiej pogłębić wiedzę na temat POTĘGI PODŚWIADOMOŚCI,

  25-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Mikos22 #25
Użytkownik piter69 napisał:

można podświadomnie wpływać na innych ludzi,

To się nazywa manipulacja


Dla mnie to co pisze Murphy jest podejrzane. Z jednej strony mowa o magicznej sile np. uzdrawiającej, a z drugiej o nauce. Dla mnie zestawienia tych dwóch pojęć jest oksymoronem.

Można odnieść wrażenie, że autor próbuje nam wmówić, że sama wiara rozwiąże wszystkie problemy. Albo same modlitwy. Dla mnie ta książka jest wymieszaniem prawdy z bzdurami i okraszona tani chwytami marketingowymi, aby książka lepiej się sprzedawała. Każdy chce uwierzyć, że istnieje magiczny sposób na rozwiązanie swoich problemów. Istniej sposób, ale nie jest on magiczny. Polega na używaniu mózgu, racjonalnego myślenia i poznawania rzeczywistości zmyslami.


PS. Poniższy fragment jest ewidentnie bzdruny jeśli tylko zna się podstawy fizyki. Jeśli autor był kiedyś chemikiem to nie dziwię się, że zmienił zawód

"Błędem byłoby sądzić, że podstawowe prawa chemii, fizyki i matematyki w jakikolwiek sposób różnią się od praw podświadomości. Przypomnijmy sobie tylko zasadę: "Lustro wody zmierza zawsze do pozycji poziomej" .Prawo to dotyczy wszelkiej wody, gdziekolwiek by się znajdowała. Albo inny przykład: "Tworzywa rozszerzają się pod wpływem ciepła". Ta zasada działa bez ograniczeń zawsze i wszędzie."  25-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar IzaRa #26
Użytkownik Mikos22 napisał:
Użytkownik piter69 napisał:

można podświadomnie wpływać na innych ludzi,

To się nazywa manipulacja


Dla mnie to co pisze Murphy jest podejrzane. Z jednej strony mowa o magicznej sile np. uzdrawiającej, a z drugiej o nauce. Dla mnie zestawienia tych dwóch pojęć jest oksymoronem.

Można odnieść wrażenie, że autor próbuje nam wmówić, że sama wiara rozwiąże wszystkie problemy. Albo same modlitwy. Dla mnie ta książka jest wymieszaniem prawdy z bzdurami i okraszona tani chwytami marketingowymi, aby książka lepiej się sprzedawała. Każdy chce uwierzyć, że istnieje magiczny sposób na rozwiązanie swoich problemów. Istniej sposób, ale nie jest on magiczny. Polega na używaniu mózgu, racjonalnego myślenia i poznawania rzeczywistości zmyslami.


PS. Poniższy fragment jest ewidentnie bzdruny jeśli tylko zna się podstawy fizyki. Jeśli autor był kiedyś chemikiem to nie dziwię się, że zmienił zawód

"Błędem byłoby sądzić, że podstawowe prawa chemii, fizyki i matematyki w jakikolwiek sposób różnią się od praw podświadomości. Przypomnijmy sobie tylko zasadę: "Lustro wody zmierza zawsze do pozycji poziomej" .Prawo to dotyczy wszelkiej wody, gdziekolwiek by się znajdowała. Albo inny przykład: "Tworzywa rozszerzają się pod wpływem ciepła". Ta zasada działa bez ograniczeń zawsze i wszędzie."
Ciekawa opinia.... pośrednio się zgadzam. Niemniej zacytowanego fragmentu nie uważam za bzdurny... W mojej opinii Maprhy'emu chodziło o to, że podświadomość rządzi się (podobnie jak nauki ścisłe) pewnymi stałymi, niezmiennymi prawami... Różnica polega na tym, że o ile znane prawa chem, fiz i mat jesteśmy w stanie zweryfikować empirycznie.... o tyle prawa rządzące podświadomością są ulotne i nie dają się tak łatwo zbadać i udowodnić...


A manipulacji innymi ludźmi zdecydowane NIE.... i nie wydaje mi się, żeby Marphy w tej książce do niej zachęcał. Ja odebrałam ją jako podręcznik sterowania własną podświadomością... Ale dawno czytałam, to mogę nie pamiętać... aż chyba przeczytam raz jeszcze

  26-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar IzaRa #27
Użytkownik IzaRa napisała:
Użytkownik Mikos22 napisał:
Użytkownik piter69 napisał:

można podświadomnie wpływać na innych ludzi,

To się nazywa manipulacja


Dla mnie to co pisze Murphy jest podejrzane. Z jednej strony mowa o magicznej sile np. uzdrawiającej, a z drugiej o nauce. Dla mnie zestawienia tych dwóch pojęć jest oksymoronem.

Można odnieść wrażenie, że autor próbuje nam wmówić, że sama wiara rozwiąże wszystkie problemy. Albo same modlitwy. Dla mnie ta książka jest wymieszaniem prawdy z bzdurami i okraszona tani chwytami marketingowymi, aby książka lepiej się sprzedawała. Każdy chce uwierzyć, że istnieje magiczny sposób na rozwiązanie swoich problemów. Istniej sposób, ale nie jest on magiczny. Polega na używaniu mózgu, racjonalnego myślenia i poznawania rzeczywistości zmyslami.


PS. Poniższy fragment jest ewidentnie bzdruny jeśli tylko zna się podstawy fizyki. Jeśli autor był kiedyś chemikiem to nie dziwię się, że zmienił zawód

"Błędem byłoby sądzić, że podstawowe prawa chemii, fizyki i matematyki w jakikolwiek sposób różnią się od praw podświadomości. Przypomnijmy sobie tylko zasadę: "Lustro wody zmierza zawsze do pozycji poziomej" .Prawo to dotyczy wszelkiej wody, gdziekolwiek by się znajdowała. Albo inny przykład: "Tworzywa rozszerzają się pod wpływem ciepła". Ta zasada działa bez ograniczeń zawsze i wszędzie."
Ciekawa opinia.... pośrednio się zgadzam. Niemniej zacytowanego fragmentu nie uważam za bzdurny... W mojej opinii Maprhy'emu chodziło o to, że podświadomość rządzi się (podobnie jak nauki ścisłe) pewnymi stałymi, niezmiennymi prawami... Różnica polega na tym, że o ile znane prawa chem, fiz i mat jesteśmy w stanie zweryfikować empirycznie.... o tyle prawa rządzące podświadomością są ulotne i nie dają się tak łatwo zbadać i udowodnić...


A manipulacji innymi ludźmi zdecydowane NIE.... i nie wydaje mi się, żeby Marphy w tej książce do niej zachęcał. Ja odebrałam ją jako podręcznik sterowania własną podświadomością... Ale dawno czytałam, to mogę nie pamiętać... aż chyba przeczytam raz jeszcze


Nie byłabym sobą jakbym nie walnęła błędu .... Murphy w różnej odmianie oczywiście miało być

  26-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Mikos22 #28
Użytkownik IzaRa napisała:

Ciekawa opinia.... pośrednio się zgadzam. Niemniej zacytowanego fragmentu nie uważam za bzdurny... W mojej opinii Maprhy'emu chodziło o to, że podświadomość rządzi się (podobnie jak nauki ścisłe) pewnymi stałymi, niezmiennymi prawami... Różnica polega na tym, że o ile znane prawa chem, fiz i mat jesteśmy w stanie zweryfikować empirycznie.... o tyle prawa rządzące podświadomością są ulotne i nie dają się tak łatwo zbadać i udowodnić...

Raczej chodziło mi o owe prawa fizyki i stwierdzenie: "bez ograniczeń i zawsze", oraz "Prawo to dotyczy wszelkiej wody, gdziekolwiek by się znajdowała"

Rozszerzalność temeraturowa ma wyjątki, najbardziej znany to woda, ale jest ich sporo. Zaś np. woda nie tworzy zupełnie płaskiej powierzchni tylko menisk, zaś w stanie nieważkości dąży do ksztaltu kuli. Uważam, że jeśli tu mamy niedopowiedzenia i półprawdy to i cała książka jest mało wiarygodna. Co do idei to zgadzam się, że podświadomość da się zrozumieć i opisać naukowo. Ale już ten przykład pokazuje, że rzeczywistość jest złożona. Tym bardziej ludzki mózg. I tu się z Tobą zgadzam

A manipulacji innymi ludźmi zdecydowane NIE.... i nie wydaje mi się, żeby Marphy w tej książce do niej zachęcał. Ja odebrałam ją jako podręcznik sterowania własną podświadomością... Ale dawno czytałam, to mogę nie pamiętać... aż chyba przeczytam raz jeszcze

Jak przyczytałem jeszcze raz zdanie Piotrka to chyba jednak źle to zromumiałem, bo chyba mu chodziło o to, że nasza podświadomość może przysyłać komunikaty do świadmości drugiej osoby.

  26-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar piter69 #29

jak wcześnie swpominałem podswiadomnie można wpływać na różne żeczy nie tylko na ludzia wszystkiego nie zdefiniuje matematyka,fizyka,fizyka kwantowa,chemia,a tak właśnie autor miał na myśli pisząc te książkę wszystko zależy jak sam ją każdy odbiera po jej przeczytaniu,mi pomogła w pewnym stopniu zrozumieć podświadomość,ale nie ma w niej wszystkiego więc jest jeszcze kilka ciekawych artykułów na temat podświadomości i po przeczytaniu tego wszystkiego co chcialem osobiście wiedzieć na temat podswiamości nie mam jeszcze doś tematu podświadomości ale jestem na dobrej drodze żeby oriętować sie w tych tematach,zachęcam wszystkich do zapoznania się jeszcze z innymi autorami na ten temat i każdy z nas osobna będzie miał inne zdanie o podświadomości w zależności jak podejdzie do tematu

  26-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Mikos22 #30

Mam wątpliwość czy autor uznaje istnienie obiektywnej rzeczywistości. Wyglada jakby wierzył, że to co dzieje się w podświadomości wywiera samo w sobie wpływ na rzeczywistość. Jak dla mnie to on wyląda jakby cierpiał na paranoje.

Co do cudownych uzdrowień i wpływu podświadomości to wystarczy sobie przypomnieć ostatnio głośne wydarzenie o tym jak rodzice chcieli wyleczyć dziecko podświadomością i modlitwą co spowodowało śmierć dziecka.

  26-06-2017 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij