Poleć znajomym:

Potęga podświadomości - Joseph Murphy

Dodał/a: 21 Ostatni wpis od Optymistka2
Potęga podświadomości - Joseph Murphy

"Potęga podświadomości" (tytuł oryginału "The power of your subconscious mind") po raz pierwszy wydana w roku 1963, natychmiast stała się bestsellerem. Sprzedawana jest w milionach egzemplarzy  i w tłumaczeniu  na najrozmaitsze języki. Ponad 700 000 egzemplarzy sprzedano już w Polsce. "Potęga podświadomości" to jeden  z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek  napisano.

Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Jeżeli myślisz często: „nie dam rady”, „nie potrafię”, „nie umiem”, „to nie dla mnie”, „to mi się nie uda”, masz brak motywacji  do działania i uważasz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, to znaczy, że nie znasz jeszcze potęgi swojej podświadomości, jaką posiadasz. Poradnik "Potęga podświadomości" odkrywa, jak łatwo można usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

Autor książki Joseph Murphy, jest doktorem religioznawstwa i filozofii. Prekursorem i krzewicielem pozytywnego myślenia. Autorem wielu bestsellerowych poradników na temat wiary w niezwykłą moc umysłu i ducha.

W swojej pracy doktor Murphy łączy wiedzę duchową z solidną, opartą na nauce analizą po to, by wyjaśnić, jaki wpływ na nas ma nasza podświadomość. Prezentuje także praktyczne i sprawdzone ćwiczenia, które mogą uczynić z umysłu potężne narzędzie służące poprawie codziennego życia. Autor  wykorzystuje także swoją wiedzę z zakresu religioznawstwa, która dodaje otuchy i wiary w siebie.

Dlaczego autor napisał tę książkę?
Motywacją do napisania książki była chęć autora do podzielenia się z innymi ludźmi odpowiedziami na pytania dlaczego ciągle jestem smutny/a, a inni szczęśliwi, dlaczego boję się nowych wyzwań, a inni  podejmują je z przekonaniem, że się uda, dlaczego brak mi pewności siebie, a innym nie, dlaczego pomimo ciężkiej pracy nie odnoszę sukcesów w swojej dziedzinie/zawodzie, a innym sukces przychodzi z łatwością? Książka jest napisana językiem potocznym, którym łatwo można wytłumaczyć podstawowe prawa rządzące życiem. Autor chce udowodnić, że potęga podświadomości czyni cuda i pomaga nam przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu, daje motywacje do dalszego działania,  dodaje pewności siebie oraz wiary w nasze możliwości „chcieć znaczy móc”, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Ogranicza nas tylko sposób myślenia i podejście do życia. W książce są podane również przekonujące dowody potwierdzające pozytywne działanie potęgi podświadomości i jaki wpływ ma na nas. 


Czym jest podświadomość?
Pojęcie podświadomości w psychologii zostało wprowadzone przez francuskiego neurologa i psychologa Pierre’a Janeta i oznacza ono dziedzinę życia psychicznego, która nie jest poddawana kontroli świadomości. Podświadomość jest innym stanem umysłu niż świadomość. Według doktora Josepha Murphy’ego chodzi głównie o odmienne funkcje. Zadaniem podświadomości jest kierowanie mechanizmami ciała za pomocą mózgu. Murphy dokonał podziału na umysł czuwający i śpiący, czyli na świadomość i podświadomość.

Podświadomość jest określana jako bank, który przechowuje wszystkie doświadczenia. To źródło naszej wyobraźni i twórczości. Wszystko to, czego nie pamiętamy w świadomości pozostaje w naszej podświadomości i ma wpływ na nasze dalsze życie. Autor podświadomość porównał do ciemni fotograficznej, ponieważ podświadomość jest gotowa przyjąć każdy sposób naszego myślenia bez względu na to czy jest to zły czy dobry sposób. Dlatego gdy nieopatrznie wpuszczamy do podświadomości złe myśli, dziwimy się potem, że te myśli stale znajdują wyraz w naszych codziennych doświadczeniach i stosunkach międzyludzkich. Dlatego, aby móc zmienić siebie musimy zmienić swój sposób myślenia odrzucając złe myśli i zastępując je dobrymi. Wówczas podświadomość zacznie podsuwać nam rozwiązania i nowe pomysły. 

Czy jesteśmy podatni na negatywne sugestie?
Autor twierdzi, że tak. Wyjaśnia jak negatywne sugestie wpływają na nasze zachowanie, jak się przed nimi bronić i przeciwstawiać negatywnym wpływom. Pokazuje jak można uciec do autosugestii konstruktywnej, aby pozbyć się negatywnych wyobrażeń wpojonych w przeszłości. Oto kilka przykładów sugestii negatywnych podanych przez autora:

 

  • Nigdy do niczego nie dojdziesz
  • Nie masz najmniejszych szans
  • I tak nie wygrasz
  • Po co Ci to wszystko
  • Jesteś na to za stary
  • To bez sensu

 

Skądś to znamy prawda? Przyjmując do siebie tego rodzaju cudze sugestie, sprawimy, że się urzeczywistniają w naszym życiu...

Jedną z zalet książki jest łatwość czytania ze zrozumieniem dla każdego odbiorcy. Działanie podświadomości jest pokazane na własnej historii autora a także na historii osób, które zmieniły sposób myślenia i uwierzyli w to, że ich pragnienie zostanie spełnione. Autor krok po kroku wyjaśnia nam, co zrobić i jak, żeby w pełni wykorzystać 

swoją podświadomość i zmobilizować do działania. Poruszanych jest wiele zagadnień związanych m.in. z dojrzałością emocjonalną, empatią, konstruktywną krytyką, pokonaniem strachu, przyznaniem się do błędu, wytrwaniem w dążeniu do celu. Uczymy się pozytywnego myślenia, jak mówić by być dobrze zrozumianym i umieć pokonywać własne słabości. Motywuje do podniesienia samooceny. „Pamiętaj, że dzięki wiedzy o działaniu umysłu łatwo osiągniesz swoje cele”.

 


optymistka2

Recenzja powstała w ramach projektu "SINGLE TWORZĄ". Zapraszamy do nadsyłania materiałów na adres: redakcja@strefasingla.pl

Autorką recenzji jest recenzji: Optymistka2

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar Optymistka2 #12

czess1, myślę, że nie liczy się ilość przeczytanych książek czy poradników. Dla mnie liczy się jakość czytania, chyba się ze mną zgodzisz.

  29-04-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Optymistka2 #13

Marysiu, cieszę się, że zaczęłaś czytać tę książkę. Chciałabym abyś po przeczytaniu podzieliła się z nami swoją opinią na ten temat.

  29-04-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Optymistka2 #14

Dziękuję Wszystkim, za interesujące komentarze i proszę o jeszcze

  29-04-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar czess1 #15
Użytkownik Optymistka2 napisała:

czess1, myślę, że nie liczy się ilość przeczytanych książek czy poradników. Dla mnie liczy się jakość czytania, chyba się ze mną zgodzisz.

Nie calkiem, bo liczy sie TYLKO, co z tego wdrozysz, w zyciu codziennym. Mentalnie i fizycznie. Mozna dozywotnio "czytac", konsumowac, przezuwac ... jak wiekszosc. I dalej bladzic, niczego tak naprawde nie zmieniajac. Posluchaj uwazniej Sylwia Kocun (praktyka ..)

  29-04-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Optymistka2 #16

Kochani, czy jest ktoś, kto czytał tę książkę lub inną o podobnej tematyce?

  03-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar czess1 #17

Skoro ja nie jestem KTOS, to musisz dokladniej okreslic, o jakiego "ktosia" Tobie chodzi Ksiazek to ja sam, rowniez kilka napisalem ... A gdybys troche UWAZMIEJ powyzsze przejrzala, to raczej nie musisz juz nic wiecej czytac, Chyba ze dla czystego zabicia czasu, rozrywki.

Sa rowniez nagminne problemy i ich uniwersalne rozwiazania (obok tych indywidualnych)

  04-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Optymistka2 #18

czess1, jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam, nie było to moim zamiarem. Jednak nie wiem, czy zauważyłeś, że są tutaj rownież inni użytkownicy, którzy też mogą mieć coś do powiedzenia w tym temacie.

  04-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar czess1 #19

zauwazylem i nie widze narazie zadnego powodu, zeby byc urazonym, ot taka mala dygresja, joke

  04-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar mieczyslaw #20

witam

własnie kończe czytanie Księgi podświadmosci, ksiązka jest ok z tym że pewne w niej elementy sa troche przeciagane i nie domówione.Pewne rzeczy mozna przyłozyc do własnego ego .Ale przecz tam raz jeszcze

  06-05-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Optymistka2 #21

W nawiązaniu do Waszych pytań, dotyczacych moich propozycji do poczytania, poniżej podaję dwie pozycje, które moim zdaniem warto przeczytać

1. "Osobowość plus" Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie? Autor: Littauer Florence

W swojej książce autorka sięga do najnowszych osiągnięć psychologii, by pomóc nam zrozumieć innych i akceptować ludzi takimi, jakimi są. Książka świetnie napisana, czyta się szybko i przyjemnie. Dostępna również z płytą CD.

2. "Nieśmiałość" Autor: Zimbardo Philip

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa, wyjaśnia czym jest nieśmiałość, jakie są jej przyczyny. Wyjaśnia także, na czym polega trudność nawiązywania bliskich kontaktów z innymi ludźmi. Pokazuje proste sposoby i strategie podnoszące efektywność społecznego funkcjonowania. Książka doskonale opisuje wszystko, co związane jest z nieśmiałością. Zawiera część teoretyczną i część praktyczną z ćwiczeniami.

  08-05-2017 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij