Poleć znajomym:

Piękno kwestią kontekstu

Dodał/a: 2 Ostatni wpis od Mariannaikrzys
Piękno kwestią kontekstu

Amerykańscy naukowcy prowadzą serię badań, mających dowieść, że lepiej nie stawać obok ludzi zasadniczo ładniejszych od siebie. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy nie są zbyt urodziwi, gdyż, jak się okazało, nie ma takiej maszkary, która by nie mogła wyglądać jeszcze gorzej.

Sean Murphy, student pracujący w laboratorium nad szeregiem zdjęć twarzy, zauważył, przesuwając po nich wzrokiem, że część z nich to istne groteskowe maszkary. Gdy przyjrzał się zdjęciom osobno – deformacje zniknęły. Wraz z kolegami – doktorem Jasonem Tangenem i Matthew Thompsonem ustalili, że winny temu efektowi jest krótki czas oglądu twarzy.

Cechy najbardziej indywidualne i kontrastujące uwypuklane są przez mózg, który szybko zestawia najbardziej różnicujące dwie twarze cechy. To sprawia, że niektóre normalnie wyglądające osoby zaczynają przypominać osoby z horrorów Lovecrafta. Naukowcy nazwali to „The Flashed Face Distortion Effect”, co można próbować przełożyć jako „Efekt zniekształcenia błyskawicznej twarzy”. Wszystkim brzydalom poleca się, by ograniczali bieganie i poruszali się możliwie pomału. Dla własnego dobra i w imię piękna! 

 

Zobacz film na YouTube:


Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar Ojciec Dyrektor #1

Śmieszne i straszne. Nie wiadomo koło kogo się ustawić. Na pocieszenie - nawet gwiazdy Hollywood w tym teście wypadają... hmm... Zobaczcie sami:

  09-06-2017 Zgłoś nadużycie
Avatar Mariannaikrzys #2

Zapraszamy serdecznie na nienormalne forum, gdzie dbamy o nasz komfort psychiczny i dobrze się bawimy. Można pisać o wszystkim. http://forumdlaprzyjaciolzapraszamy.cba.pl/index.php

  22-06-2017 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij