Poleć znajomym:

Jak nie przespać wakacji - poradnik super last minute:)

Dodał/a: 1 Ostatni wpis od legolas126
Jak nie przespać wakacji - poradnik super last minute:)

Urlop nadszedł? Zabrakło czasu, by zorganizować sobie wypoczynek, trzeci dzień wolnego mija bezpowrotnie, a ściany mieszkania przerażająco zbliżają się do siebie? Chyba jednak nie… W dzisiejszym świecie demon zmarnowanych wakacji dużo rzadziej odnosi sukcesy.

Propozycji jest zbyt wiele, by pozwolić sobie na przesiedzenie trzech, dwóch tygodni „na osiedlu”. Jeżeli tylko chce się wyjechać i ma się parę złotych na koncie – wakacyjny wyjazd dla singla się znajdzie. Pytanie tylko brzmi: czego się szuka?

 

Przed siebie… w Polskę


Podróżowanie  nie jest trudne.
Wystarczy spakować najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka (lub walizki), upewnić się, że zakręciło się gaz i beztrosko zamknąwszy drzwi wsiąść w taksówkę/autobus/tramwaj, by dojechać do najbliższego dworca – kolejowego lub autokarowego.

Po drodze można zahaczyć o księgarnię turystyczną i kartkując losowo wybrany przewodnik,  określić na poły instynktownie konkretniejszą lokalizację dla własnych poszukiwań relaksu. Jak Polska długa i szeroka nie brak jest miejsc, w których wypoczywa się dobrze i skutecznie. Wybór precyzyjny nie jest zatem aż tak istotny, bo każdy wie, czy kręci go bardziej aktywny wypoczynek, czy leniuchowanie na plaży i stosownie do tego wybierze kierunek swego krajowego wędrowania.  A jak dojedzie, to nocleg sobie znajdzie…

Można też wyruszyć własnym środkiem transportu, na własnych warunkach... Jest to doświadczenie nieobce Strefowiczom, jak pokazuje na naszym forum chociażby no name, który dowodzi, że podróżowanie może być realizacją pasji, może też być sposobem na życie...

 

Wakacje dla singli - ruszaj w Polske

 

„Wsi spokojna, wsi wesoła”…


Nie trzeba – to należy od razu zaznaczyć – jechać daleko. Kto nie ma własnej posesji ziemskiej pod miastem, na pewno ma znajomych, którzy dom z ogrodem lub działkę bliżej lub dalej miłego jeziorka położoną mają. Czy mógłby być lepszy czas na odświeżenie znajomości? Grill w towarzystwie dawno niewidzianych znajomych, spacer po okolicznym lesie, książka czytana na hamaku w ogrodzie… Sielsko to brzmi i sielsko zaiste być może.

Jeśli nawet faktycznie wszystkie „ziomale” to skrajne mieszczuchy i jedyna przestrzeń otwarta, do jakiej mają dostęp, to podwórko z trzepakiem, nic straconego. Trzeba co prawda sypnąć groszem, ale konkurencja na rynku jest na tyle wieka, że za przyzwoite pieniądze można znaleźć metę w fajnym gospodarstwie agroturystycznym. I w przerwie między rozdziałami wydoić sobie krowę, czego u znajomych na działce zwykle się nie doświadczy (choć, rzecz jasna, zdarzają się wyjątki).

 

Wsiąść do samolotu byle jakiego…


Polska oczywiście nie jest jedyna przestrzenią, w której można skuteczne wypoczywać. Nie jest też turystyczny rynek krajowy opcją koniecznie najtańszą. Wakacyjny wyjazd singla nie musi się też w granicach jego/jej kraju zamykać. Choć tu już decyzję lepiej podjąć w towarzystwie – choćby reprezentanta biura podróży. Oferty „last minute”, którymi kuszą witryny mijanych placówek firm turystycznych, są w zasięgu ręki i będą zazwyczaj tańsze niż kupiony w podobny rejon świata bilet samolotowy (!!).

Zdarzają się jednak ludzie spontaniczni, którzy, przygotowani pod względem zabranych ubrań, na wszelkie okoliczności klimatyczne, czekają na lotniskach na ciekawe oferty, by wykupiwszy tani przelot, zwiedzać ten zakątek świata, do którego popchnie ich los! 

W przypadku korzystania z oferty "last minute" trzeba zawsze pamiętać o tym, by dokładnie przyjrzeć się umowie, zwłaszcza jeśli po wylądowaniu człowiek nie zmierza zniknąć z oczu rezydentowi, by samodzielnie eksplorować dany zakątek świata, ale faktycznie wykorzystać opłacony hotel i wszystkie obiecane atrakcje.  Wyprzedaż ofert turystycznych to pozbywanie się towaru, którego nikt wcześniej nie chciał. Warto poszukać haczyków zawczasu, niż się na nie nadziać:). 

 

Get it online


Czytanie umów ma również głęboki sens, przed wykupieniem wycieczki online
. Wiele osób (w tym piszący te słowa) doświadczało rzetelności internetowych ofert. Wiele jednak osób ma nieco mniej wesołe wspomnienia, również dlatego, że nie zadało sobie trudu uważnego przestudiowania przedstawionej im umowy. 

Wyjazd znaleziony w sieci nie musi ograniczać się jednak do kojarzonych z tą metodą zakupów ofert „all inclusive” w egipskich, tureckich czy chorwackich kurortach. Sieć dziś pełna jest propozycji wypoczynku w najciekawszych zakątkach rodzimego kraju: w Bieszczadach, na Mazurach, nad morzem… To te miejsca wypoczynku Polaków, gdzie każdy wie, czego się spodziewać, gdzie po swojemu można zgłębiać sekrety regionów. Często jest to ciekawsze i bardziej relaksujące doświadczenie niż nużąca niekiedy kurortowa rutyna wyprana najczęściej z jakichkolwiek autentycznych narodowych akcentów, kraju, który wybrało się w folderze i którego chce się doświadczyć. 

 Wakacje dla singli - get it online


Na tle uniwersalnych ofert znajdowanych w sieci coraz lepiej prezentują się z perspektywy szykującego się na wyjazd singla czy singielki oferty adresowane do niego czy do niej. Coraz więcej firm proponuje formy zorganizowanego wypoczynku adresowane do singli właśnie i można znaleźć interesujące oferty wypoczynku. Partnerzy StrefaSingla.pl zapraszają na wyjazdy dla singli do Rumunii, Słowacji, na Bornholm... Tu właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie – jeśli tylko szuka czegoś nowego.

Dodatkową atrakcją tych ofert są często zaplanowane wspólne formy rekreacji już od pierwszego dnia prowadzone przez zaangażowanego i przyjacielskiego animatora. Brak nudy i wspólne singlowe towarzystwo to niezaprzeczalny atutu wycieczek dla tylko dla singli. Czy nie najlepsze są te wyjazdy, które gwarantują wspólne przeżycia nieco bardziej ekscytujące niż plażowanie? Rejs, górska wędrówka, podobnie jak wspólne zajęcia taneczne, fotograficzne i inne zbliża ludzi.

 

Imprezy w mieście i w okolicach


Wreszcie – dla tych, dla których wyjazd dalej niż 50 km od miejsca zamieszkania to przeżycie trudne i zasadniczo wcale nie relaksujące, opcją interesującą może być cieszenie się tym, co się lubi robić najbardziej w swojej okolicy. Spacery z psem, wypady na rolki, rowerowe wycieczki pod miasto… a wieczorem (po prysznicu) fajne imprezy i chwila odprężenia poza domem…

Wakacje dla singli - w miescie

Siedzenie w czterech ścianach przez dwa tygodnie to forma spędzania czasu, która wakacjami i odpoczynkiem nazwie mimo wszystko śladowa ilość populacji. Warto zatem wychodzić z domu, bo tylko tak robiąc, jak zaznaczał Henry Cloud, można skutecznie poznawać nowych ludzi i towarzysko się rozwijać. Ważne przede wszystkim jest, by robić to, co sprawia przyjemność i jeśli naruszać rutynę (dlatego wszak wymyślono wakacje, czyż nie?), to w zgodzie z własnym „ja”.


Autor: Paweł Grzegorzecki

Dokąd w tym roku na wakacje? W jakim towarzystwie? Dodaj nowe wydarzenie lub szukaj.

Ostatnie komentarze

Czytaj cały wątek
Avatar legolas126 #1

wlasnie wrocilem z miesiecznego rejsu teneryfa-majorka, poniewaz bylo super i ludziska chca jeszcze to wlasnie wstawiam na FB (skipperrobson) info o nastepnym, zaczne w grecja albo czarnogora i dalej przez sycylie, baleary , giblartar, madere na kanary tak zeby dotrzec tam na sylwka  wiec tez co nadchodzi nie bedzie sprawial klopotu gdzie sie wybrac.. a wczesniej spojony odpoczynek na mazurach.. zapraszam kolegow i kolezanki )

  16-05-2012 Zgłoś nadużycie

REKLAMA
StrefaSingla.pl na portalu Facebook. Dodaj do ulubionych i nie pozwól by ominęły Ciebie niesamowite promocje! Poćwierkaj z nami na Twitterze :) Obejrzyj filmy na YouTube i dowiedz się, dlaczego ten portal nie jest po prostu kolejnym serwisem randkowym :-)

REKLAMA
Zamknij